Узара (Mono) інструкція із застосування

Узара фото, інструкція
Немає Реєстрації
Дозування:
Узара розчин д/перор. заст. по 100 мл у флак.

Адаптована інструкція

Лікарська форма:

розчин

Виробник:

Безпосереднє виробництво: СТАДА Арцнайміттель АГ, Німеччина

Фармакотерапевтична група:

Симптоматичні засоби для лікування діареї

Категорія відпуску:

Без рецепта.

Увага

Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

Офіційна інструкція

Склад:

діюча речовина: 1 мл розчину (0,96 г) містить 40 мг сухого екстракту узари (висушені корені Xysmalobium undulatum) (4-6:1), що еквівалентно 200 мг сухого кореня узари. Розчин для екстракції: метанол 60 % (об/об);допоміжні речовини: динатрію едетат, етанол 96 % (об/об), очищена вода.

Лікарська форма:

розчин

Основні фізико-хімічні властивості:

Виробник:

СТАДА Арцнайміттель АГ, Німеччина

Фармакотерапевтична група:

Симптоматичні засоби для лікування діареї

Фармакологічні властивості:

Показання до застосування:

Короткочасне симптоматичне лікування гострої неспецифічної діареї, у тому числі алергічної, що має емоційне походження, а також діареї, пов’язаної зі зміною режиму харчування та складу їжі. Гіперчутливість до активного компонента або до інших складових препарату. Лікування серцевими глікозидами. Шлункова пароксизмальна тахікардія. Алкоголізм. Гіпокаліємія. Гіпомагніємія. Дитячий вік до 12 років (оскільки препарат містить етанол). З обережністю призначають препарат хворим з порушеннями нервової провідності та провідної системи серця, розладами шлунково-кишкового тракту, непрохідністю кишечнику та при внутрішньовенному введенні кальцію, тому що глікозиди узари мають структурну подібність із серцевими глікозидами. Не слід перевищувати рекомендовані дози для запобігання розвитку ефектів типових для серцевих глікозидов!Лікарська форма препарату Узара®-розчин містить 43 % алкоголю. При застосуванні препарату за вказівкою кожна доза 5 мл міститиме 1,7 г алкоголю. Це може завдати шкоди здоров’ю пацієнтів із захворюваннями печінки, хворим на алкоголізм, епілепсію, пацієнтам з ушкодженнями головного мозку, вагітним жінкам та дітям. Слід проконсультуватися з лікарем, якщо діарея продовжується більш ніж 2 дні, містить кров або супроводжується підвищеною температурою.

Протипоказання:

Належні заходи безпеки при застосуванні:

Особливості застосування:

Застосування в період вагітності або годування груддю:

Застосування препарату жінкам при вагітності та в період годування груддю можливе, якщо очікуваний позитивний ефект для матері перевищує потенційний ризик для плода або дитини.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом:

Слід бути дуже обережним при використанні препарату Узара® розчин, тому що препарат містить етанол.

Діти:

Препарат застосовують дітям віком старше 12 років.

Спосіб застосування та дози:

Препарат застосовують перорально. Випадіння осаду чи поява помутніння у флаконах із препаратом не впливає на ефективність препарату. Перед застосуванням збовтати.Для дорослих та дітей віком від 12 років: початкова доза препарату Узара® розчин становить 5 мл розчину (1 мірна ложечка, що еквівалентно 1000 мг сухого кореня узари) одноразово в перший день лікування. Потім препарат приймають по 1 мл (за допомогою мірної ложечки) 3-6 разів на добу (еквівалентно 600-1200 мг сухого кореня узари відповідно) до зникнення симптомів діареї.Тривалість курсу лікування не має перевищувати 5 діб. Якщо діарея подовжується понад 3-5 діб, необхідно негайно звернутися до лікаря.У разі передозування препарату можуть виникнути виражені алергічні реакції, нудота, блювання, дефекація, головні болі, збентеженість, порушення сну і серцевого ритму. У такому випадку треба негайно припинити застосування препарату та звернутися до лікаря. Лікування симптоматично.При перших ознаках передозування препаратом Узара® бажано дати пацієнту активоване вугілля, спровокувати блювання. Необхідно контролювати стан серця, а також кислотно-лужний та електролітний баланси, оскільки глікозиди узари мають подібний до наперстянки вплив на організм.Можливі алергічні реакції на компоненти препарату: почервоніння, набряк та висипи на шкірі; порушення шлунково-кишкового тракту: нудота та блювання; розлади серцево-судинної діяльності – порушення серцевого ритму, судоми.

Передозування:

Побічні дії:

Лікарська взаємодія:

Одночасне застосовування препарату з гуанідином, салуретиками, серцевими глікозидами, кальцієм або попереднє лікування препаратами, які містять у своєму складі кортизон, може призвести до виникнення побічних реакцій з боку серцевої діяльності, таких як підсилене серцебиття та аритмія.

Термін придатності:

5 років. Після розкриття флакона термін придатності препарату – 12 місяців. Не використовувати препарат після закінчення терміну придатності!

Умови зберігання:

Зберігати в недоступному для дітей місці. Зберігати в сухому місці при температурі не вище 25 °С.

Форма випуску / упаковка:

Скляний гідролітичний флакон ІІІ класу з поліпропіленовою нарізною кришкою. Оригінальна упаковка з 30 мл або 100 мл розчину з інструкцією та ложечкою та інструкцією в картонній коробці.

Категорія відпуску:

Без рецепта.

Додатково:

Додаткові дані

Увага

Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

Редакція

Автор: Жарікова Юлія
Лікар-педіатр
неонатолог

Донецький національний медичний університет ім. М. Горького, педіатричниий факультет

Цей сайт використовує cookies. Ви можете змінити налаштування cookies в своєму браузері. Дізнатися більше.