Адаптована інструкція

Лікарська форма:

таблетки

Виробник:

Безпосереднє виробництво: Ваймер Фарма ГмбХ, Ім Стеінгеруcт 30, 76437 Растатт, Німеччина. Новель Фарма, Франція. 11 рю де Монбазон 37260 МОН, Франція.

Фармакотерапевтична група:

Ангіопротектори. Капіляростабілізуючі засоби. Біофлавоноїди.

Категорія відпуску:

Без рецепта.

Увага

Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

Офіційна інструкція

Склад:

діюча речовина: diosmine;

1 таблетка містить 600 мг діосміну;

допоміжні речовини: повідон, целюлоза мікрокристалічна, крохмаль кукурудзяний, магнію стеарат.

Лікарська форма:

таблетки

Основні фізико-хімічні властивості:

Таблетки довгастої форми, сірувато-жовтого або світло-жовтого кольору, з рискою з обох боків.

Виробник:

Ваймер Фарма ГмбХ

Місцезнаходження виробника:

Ім Стеінгеруcт 30, 76437 Растатт, Німеччина. Новель Фарма, Франція. 11 рю де Монбазон 37260 МОН, Франція.

Фармакотерапевтична група:

Ангіопротектори. Капіляростабілізуючі засоби. Біофлавоноїди.

Фармакологічні властивості:

Діосмін виявляє флеботонізуючу дію: підвищує тонус вен (дозозалежний ефект), зменшує венозний застій; поліпшує лімфатичний дренаж: підвищує тонус і частоту скорочення лімфатичних капілярів, збільшує їх функціональну щільність, знижує лімфатичний тиск; поліпшує мікроциркуляцію: підвищує резистентність капілярів (дозозалежний ефект) та зменшує їх проникність, за рахунок чого поліпшується трофіка тканин; зменшує адгезію лейкоцитів до венозної стінки і їх міграцію у паравенозні тканини, чинить помірну протизапальну та антиагрегантну дію. Підсилює судинозвужуючу дію адреналіну, норадреналіну, серотоніну, блокує утворення вільних радикалів, синтез простагландинів і тромбоксану.

Після перорального прийому препарат швидко всмоктується зі шлунково-кишкового тракту і визначається у плазмі крові через 2 години. Максимальна концентрація у плазмі крові досягається через 5 годин після прийому. Рівномірно розподіляється і накопичується у всіх шарах стінки порожніх вен і підшкірних вен нижніх кінцівок, меншою мірою — у нирках, печінці, легенях і інших органах. Селективне накопичення діосміну і/або його метаболітів у венозних судинах досягає максимуму через 9 годин після прийому і зберігається протягом 96 годин. Виводиться діосмін із сечею (79%), з калом (11%), з жовчю (2,4%).

Показання до застосування:

  • варикозне розширення вен нижніх кінцівок;
  • хронічна лімфовенозна недостатність нижніх кінцівок;
  • гострий геморой;
  • підвищена ламкість капілярів, порушення мікроциркуляції.

Протипоказання:

Підвищена чутливість до компонентів препарату.

Належні заходи безпеки при застосуванні:

Ефективність препарату буде максимальною, якщо пацієнт дотримується правильного режиму праці та відпочинку. Слід уникати тривалого перебування у положенні стоячи або сидячи, підняття важких речей, носіння вузького взуття, тривалого перебування на сонці та в гарячих приміщеннях. Лікувальна гімнастика, носіння медичних компресійних панчіх сприяють нормалізації мікроциркуляції та підвищують ефективність препарату.

Застосування в період вагітності або годування груддю:

В експериментальних дослідженнях не було виявлено тератогенного впливу діосміну на плід. Дотепер у клінічній практиці не було повідомлень про будь-які побічні ефекти при лікуванні препаратом вагітних жінок. Але, враховуючи, що не можна повністю виключити ймовірний негативний вплив, застосування препарату можливе тільки за життєвими показниками, якщо очікуваний терапевтичний ефект переважає над можливими ризиками. Лікування проводиться тільки за призначенням лікаря і відміняється за 2–3 тижні до пологів.

У зв’язку з відсутністю даних про проникнення препарату в грудне молоко не призначають жінкам, які годують груддю.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом:

Не впливає.

Діти:

Не застосовують.

Спосіб застосування та дози:

При варикозному розширенні вен нижніх кінцівок і в початковій стадії хронічної лімфовенозної недостатності: 1 таблетка на день вранці перед сніданком. Тривалість курсу лікування визначає лікар, залежно від характеру перебігу захворювання. Курс лікування становить 1–2 місяці. При тяжких формах термін лікування може становити до 4 місяців, при трофічних змінах та виразках — 6 місяців та більше. Курс лікування за призначенням лікаря можна повторити через 2–3 місяці.

При гострому геморої: 2–3 таблетки на день під час прийому їжі протягом 7 днів, при необхідності лікування продовжують по 1 таблетці 1 раз на добу до 1–2 місяців.

Передозування:

Не описане. Імовірно, можливі прояви гіперчутливості, що потребує відміни препарату, застосування десенсибілізуючої терапії.

Побічні дії:

Можливі алергічні реакції, шкірні висипи, свербіж; диспептичні явища, що в поодиноких випадках потребують перерви у лікуванні; головний біль.

Лікарська взаємодія:

Діосмін може підсилювати судиннозвужувальну дію адреналіну, норадреналіну.

Термін придатності:

3 роки.

Препарат не можна застосовувати після закінчення терміну придатності, зазначеного на упаковці.

Умови зберігання:

Зберігати при температурі не вище 25 °С.

Зберігати у недоступному для дітей місці.

Форма випуску / упаковка:

По 15 таблеток у блістері, № 30 (15х2) у пачці.

Категорія відпуску:

Без рецепта.

Додатково:

Увага

Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

Редакція

Автор: Волошонович Алла
Лікар-ендокринолог
Кандидат медичних наук
Луганський державний медичний університет, факультет - лікувальна справа
Цей сайт використовує cookies. Ви можете змінити налаштування cookies в своєму браузері. Дізнатися більше.