Вентер (Sucralfate) інструкція із застосування

Вентер фото, інструкція
Дозування:
Вентер гранули по 2 г у пак. №50

Адаптована інструкція

Лікарська форма:

гранули

Виробник:

Безпосереднє виробництво: КРКА, д.д., Ново место, Словенія

Фармакотерапевтична група:

В'яжучі, обволікаючі та антацидні засоби

Категорія відпуску:

Без рецепта.

Увага

Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

Офіційна інструкція

Склад:

2 г гранул (1 пакетик) містять сукральфату 1 г;

допоміжні речовини: лактози моногідрат, крохмаль кукурудзяний, повідон.

Лікарська форма:

гранули

Основні фізико-хімічні властивості:

сипучі гранули білого чи майже білого кольору;

Виробник:

КРКА, д.д., Ново место, Словенія

Фармакотерапевтична група:

В'яжучі, обволікаючі та антацидні засоби

Фармакологічні властивості:

Фармакодинаміка.

Сукральфат – аніонний сульфатований дисахарид, що складається з сульфата сахарози та алюмінію гідроксиду. Сукральфат прискорює загоєння виразок та попереджає їх рецидив не чинить системної дії.

Сукральфат зв’язується з білками некротичної тканини у місці виразки, утворюючи захисне покриття, що знижує дії пепсину, шлункового соку і жовчних солей на уражені тканини. Сукральфат знижує активність пепсину до 30 %.

Сукральфат прискорює лікування виразки дванадцятипалої кишки і виразки шлунка, лікуючи незначні і помірні запалення стравоходу. Він запобігає рецидивам виразки дванадцятипалої кишки та утворенню виразок, що розвиваються внаслідок стресу, а також поглинанню фосфатів зі шлунково-кишкового тракту.

Фармакокінетика.

Абсорбується менше 5 % сукральфату, внаслідок чого препарат не проявляє системних впливів. Також всмоктується 0,005 % алюмінію, що міститься у препараті. Абсорбована частина препарату виводиться нирками. Основна частина введеного препарату виводиться, не засвоюючись, у незміненому вигляді з фекаліями.

Показання до застосування:

Вентер рекомендований для лікування хронічного гастриту, невиразкової диспепсії, як допоміжний засіб для лікування виразки шлунка і дуоденальної виразки, гастроезофагеальної рефлюксної хвороби.

Вентер також рекомендований для зниження гіперфосфатемії у пацієнтів з уремією, які перебувають на діалізі.

Протипоказання:

Вентер не повинні приймати пацієнти з гіперчутливістю до сукральфату або інших компонентів препарату.

Особливості застосування:

Невелика кількість алюмінію, яка міститься у сукральфаті, адсорбується у шлунку або кишечнику. Цей хімічний елемент добре виводиться при нормальній функції нирок і може накопичуватися в організмі при тяжких порушеннях функції нирок. Ризик накопичення підвищується при одночасному застосуванні інших ліків, що містять алюміній (наприклад деяких антацидів). Акумульований алюміній може спричинити токсичну дію.

Алюмінію гідроксид може призвести до запору, може викликати або ускладнити обструкцію кишечнику та кишкову непрохідність. Алюмінію гідроксид може бути небезпечний для пацієнтів з порфірією, які отримують гемодіаліз.

Застосування в період вагітності або годування груддю:

Немає даних про загрозу здоров’ю плода або дитини при прийманні сукральфату, але клінічні дослідження не проводилися, тому препарат можна призначати лише у випадках, коли очікувана користь для матері переважає можливий ризик для плода.

Слід врахувати вміст іонів алюмінію, які можуть бути причиною запору і погіршувати перебіг запорів, що часто спостерігаються у період вагітності. Слід уникати тривалого застосування і перевищення доз препарату.

Немає даних про проникнення сукральфату у грудне молоко, тому його треба з обережністю призначати у період годування груддю.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом:

Немає повідомлень про те, що сукральфат впливає на здатність керувати автомобілем або іншими технічними засобами.

Діти:

Дія сукральфату на дітей до 4 років вивчена недостатньо, тому не рекомендується застосовувати препарат для лікування дітей такого віку.

Спосіб застосування та дози:

Вентер треба приймати на порожній шлунок, за півгодини або за годину до їди. Пакетик гранул розчинити в 1/2 склянки води і випити одержаний розчин.

Виразка шлунка або дуоденальна виразка: 1 пакетик гранул – перед кожним основним прийманням їжі (сніданок, обід, вечеря) і 1 пакетик гранул – перед сном. Лікар може також призначити по 2 пакетика гранул 2 рази на добу. Якщо це є необхідним, лікування можна продовжити, але його тривалість не повинна перевищувати 12 тижнів. Препарат слід приймати протягом 4 - 8 тижнів або доти, доки аналізи підтвердять загоєння виразки.

Гастроезофагеальна рефлюксна хвороба: 1 пакетик гранул - перед кожним основним прийманням їжі (сніданок, обід, вечеря) і 1 пакетик гранул – перед сном.

Гіперфосфатемія: 1 пакетик гранул - перед кожним основним прийманням їжі (сніданок, обід, вечеря) і 1 пакетик гранул – перед сном. Добова доза може бути знижена.

Діти. За необхідності дітям від 4 років можна призначати 0,5-1 г сукральфату

4 рази на добу (за годину до кожного основного приймання їжі і перед сном), тобто

40 - 80 мг на 1 кг маси тіла в 2 прийоми.

Пацієнти з нирковою недостатністю. Немає потреби змінювати дозування. Є ризик накопичення алюмінію в організмі пацієнтів з хронічною нирковою недостатністю або пацієнтів, які перебувають на діалізі.

Передозування:

Малоймовірно, що разова, хоча й велика, доза сукральфату спричинить інтоксикацію. Більшість пацієнтів не відчувають неспокою після прийому надто великих доз сукральфату. Кілька пацієнтів повідомили про нудоту, блювання і біль у шлунку. Лікування – симптоматичне.

Тривале застосування великих доз, особливо пацієнтами з пригніченою функцією нирок, може спричинити накопичення алюмінію в організмі.

Побічні дії:

Найбільш поширеним побічним ефектом сукральфату можливий запор. Інші побічні ефекти, такі як шлунково-кишкові порушення (діарея, нудота, блювання, метеоризм, сухість у роті), свербіж, висипання, кропив’янка, головний біль, біль у спині, безсоння, сонливість, вертиго і запаморочення, можуть виникати, менше ніж у 0,5 % пацієнтів.

Лікарська взаємодія:

Можна призначати антациди під час лікування сукральфатом, проте їх слід приймати, як мінімум, за півгодини до прийому сукральфату або через півтори години після.

Ліки, що містять алюміній (наприклад деякі антациди), можуть спричинити накопичення алюмінію в організмі пацієнта із зменшеною здатністю виводити алюміній.

Сукральфат може зменшити засвоєння деяких ліків, таких як тетрациклін, циметидин, ранітидин, фторохінолони, дигоксин, теофілін подовженого виділення, варфарин, кетоконазол, L-тироксин, хінідин і фенітоїн. Ці ліки треба приймати, як мінімум, за 2 години до прийому сукральфату.

Сукральфат може зв’язуватись з деякими білками, що містяться в їжі та інших ліках. Пацієнтам, яких годують через шлунковий зонд, треба давати сукральфат окремо від їжі та інших ліків.

Термін придатності:

3 роки.

Умови зберігання:

Зберігати при температурі не вище 25 °С в оригінальній упаковці для захисту від дії вологи. Зберігати в недоступному для дітей місці.

Форма випуску / упаковка:

Гранули по 2 г (1 г) № 50 у пакетиках, у картонній коробці.

Категорія відпуску:

Без рецепта.

Увага

Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

Редакція

Редактор Medpravda.ua
Автор: Стаднік Ганна
Фармацевт
загальна фармація
Національний медичний університет імені О. О. Богомольця, фармацевтичний факультет
Цей сайт використовує cookies. Ви можете змінити налаштування cookies в своєму браузері. Дізнатися більше.