Вікс Актив Медекспекто (Guaifenesin) інструкція із застосування

Викс Актив Медэкспекто фото, інструкція
Дозування:
Вікс Актив Медекспекто сироп, 200 мг/15 мл по 120 мл у флак.

Адаптована інструкція

Лікарська форма:

сироп

Виробник:

Безпосереднє виробництво: Проктер енд Гембл Інтернешнл Оперейшенз СА, Швейцарія

Фармакотерапевтична група:

Відхаркувальні засоби. Листя плюща.

Категорія відпуску:

Без рецепта.

Увага

Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

Офіційна інструкція

Склад:

діюча речовина: гвайфенезин;1 доза (15 мл) сиропу містить гвайфенезину 200 мг;допоміжні речовини: сахароза, сахарин натрію, пропіленгліколь, етанол 96 %, натрію цитрат, кислота лимонна безводна, натрію кармелоза, поліетиленоксид, аромат мед-імбир (містить натуральний мед та імбир), аромат вербени, левоментол, макроголу стеарат, натрію бензоат (E 211), вода очищена.

Лікарська форма:

сироп

Виробник:

Проктер енд Гембл Інтернешнл Оперейшенз СА, Швейцарія

Фармакотерапевтична група:

Відхаркувальні засоби. Листя плюща.

Показання до застосування:

Полегшення кашлю при застудних захворюваннях і гострих інфекційних захворюваннях верхніх дихальних шляхів.

Протипоказання:

Гіперчутливість до діючої речовини або будь-якої з допоміжних речовин. Порфірія.

Застосування в період вагітності або годування груддю:

Даних щодо безпеки застосування гвайфенезину у період вагітності або годування груддю недостатньо.Гвайфенезин у невеликих кількостях виділяється в грудне молоко, але доказів впливу на немовлят, яких годують грудним молоком, немає.Призначення препарату в ці періоди можливе лише у випадку, коли очікувана користь перевищує ризик.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом:

Препарат незначно впливає на швидкість реакції, що слід враховувати при керуванні автотранспортом та роботі з іншими механізмами.

Діти:

Препарат застосовують дітям відповідно до рекомендацій щодо дозування, вказаних у розділі Спосіб застосування та дози.

Спосіб застосування та дози:

Препарат призначений для внутрішнього застосування. Дорослим, включаючи людей літнього віку та дітям віком від 14 років: по 200 мг гвайфенезину 3-4 рази на добу. Дітям віком від 8 до 14 років: по 100-200 мг гвайфенезину 2-3 рази на добу.Тривалість застосування сиропу становить 7 днів, якщо симптоми не зникають, слід звернутися до лікаря.

Передозування:

Симптоми: незначне або помірне передозування може спричинити запаморочення або вертиго та шлунково-кишкові розлади. Дуже високі дози можуть викликати такі симптоми, як збудження, сплутаність свідомості та пригнічення дихання.Лікування: лікування симптоматичне, зокрема промивання шлунка та загальні підтримувальні заходи.

Побічні дії:

Рідко гвайфенезин може викликати шлунково-кишковий дискомфорт, в т. ч. такі симптоми, як нудота, блювання і діарея (частота виникнення такої реакції становить від ≥1/10000 до ≤1/1000).Є рідкісні повідомлення про камені сечового міхура або нирок у пацієнтів, які упродовж тривалого часу приймали великі кількості гвайфенезину.

Лікарська взаємодія:

Досліджень взаємодії не проводилось.

Термін придатності:

3 роки.Після відкриття флакону – 3 місяці.

Умови зберігання:

Зберігати при температурі не вище 25 °C у недоступному для дітей місці.

Форма випуску / упаковка:

По 120 мл або 180 мл у флаконі, по 1 флакону з мірним ковпачком у коробці.

Категорія відпуску:

Без рецепта.

Додатково:

Особливі застереження

Препарат слід застосовувати з обережністю таким категоріям пацієнтів:з хронічним або безперервним кашлем, обумовленим астмою, палінням, хронічним бронхітом та емфіземою; з порушенням ниркової функції;з міастенією гравіс;з гострими шлунково-кишковими розладами.1 доза (15 мл) сиропу містить 5,5 г сахарози (цукру), що відповідає 0,46 хлібної одиниці. Це слід враховувати пацієнтам з цукровим діабетом.1 доза (15 мл) сиропу містить 0,63 г алкоголю. Це слід враховувати пацієнтам з захворюваннями печінки, епілепсією, мозковими порушеннями, хворим на алкоголізм.Пацієнтам з рідкісною спадковою непереносимістю фруктози, порушенням всмоктування глюкози та галактози або дефіцитом цукрози-ізомальтози не слід приймати цей препарат.

Увага

Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

Редакція

Автор: Волошонович Алла
Лікар-ендокринолог
Кандидат медичних наук
Луганський державний медичний університет, факультет - лікувальна справа
Цей сайт використовує cookies. Ви можете змінити налаштування cookies в своєму браузері. Дізнатися більше.