Вітамін В2 (Riboflavin (vit B2)) інструкція із застосування

Витамин В2 фото, інструкція
Немає Реєстрації
Дозування:
Вітамін В2 таблетки, в/о, по 3 мг №30

Адаптована інструкція

Лікарська форма:

таблетки

Виробник:

Безпосереднє виробництво: ТЕВА КУТНО, АТ, Польща

Фармакотерапевтична група:

Вітаміни. Група рибофлавіну (вітаміну В2)

Категорія відпуску:

Без рецепта.

Увага

Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

Офіційна інструкція

Склад:

Діюча речовина: Riboflavin;1 таблетка містить рибофлавіну 3 мг;допоміжні речовини: целюлоза порошкоподібна, лактоза моногідрат, кремнію діоксид колоїдний безводний, тальк, магнію стеарат, оксипропілметилцелюлоза, гліцерину триацетат, титану діоксид, хіноліновий жовтий (Е 104).

Лікарська форма:

таблетки

Основні фізико-хімічні властивості:

двоопуклі таблетки жовтого кольору з однорідною поверхнею без плям та пошкоджень.

Виробник:

ТЕВА КУТНО, АТ, Польща

Фармакотерапевтична група:

Вітаміни. Група рибофлавіну (вітаміну В2)

Фармакологічні властивості:

Фармакодинаміка. Рибофлавін входить до складу флавінаденіндинуклеотиду (ФАД) та флавінмононуклеотиду (ФМН, рибофлавіну 5-фосфат) є коензимом для цитохромредуктази та D-амінокислотної оксидази. Вітамін В2 відіграє важливу роль у процесах обміну вуглеводів, білків та жирів, бере участь у синтезі гемоглобіну та забезпеченні нормальної зорової функції ока. Потреба у рибофлавіні обумовлена швидкістю метаболізму та ступенем надходженням з їжею. Фармакокінетика. Вітамін В2 добре всмоктується в шлунково-кишковому тракті та зв’язується з білками плазми. Метаболізується в печінці. Виводиться з сечею у вигляді метаболітів, а при надмірному застосуванні також в незмінній формі. Т1/2 становить 1,1 – 1,4 год. Рибофлавін накопичується в невеликих кількостях в печінці та нирках. Може виводитися з крові під час гемодіалізу. Адсорбція вітаміну В2 в шлунково-кишковому тракті може бути порушена при синдромі недостатнього всмоктування.

Показання до застосування:

Препарат призначений для лікування дефіциту вітаміну В2, а також інших станів, які підвищують потребу вітаміну В2 в організмі, таких як: інфекції, опіки, захворювання шлунково-кишкового тракту та жовчовивідних шляхів, гіпертиреоз, хронічні стресові стани, післяопераційні стани, анемії та нейропатії. У складі допоміжної терапії при лікуванні тріщин в кутках рота, ангулярного стоматиту, хейлітів, дерматозів.Препарат призначений для профілактики дефіциту вітаміну В2, а також станів, які підвищують потребу вітаміну В2 в організмі у пацієнтів старше 60 років.

Протипоказання:

Підвищена чутливість до компонентів препарату, ідіосинкразія, нефролітіаз.

Належні заходи безпеки при застосуванні:

Особливості застосування:

У великих дозах вітамін В2 може впливати на результати деяких діагностичних тестів. Рибофлавін спричиняє флуоресценцію та може заважати визначенню катехолових амінів флюорометричним методом. Може також ускладнювати визначення уробіліногену за допомогою реактиву Ерлиха. Препарат забарвлює сечу у жовтий колір.

Застосування в період вагітності або годування груддю:

Препарат з лікувальною метою призначають жінкам у період вагітності або годування груддю. Добові дози в ці періоди не повинні перевищувати рекомендованих.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом:

Вітамін В2 не впливає на швидкість психомоторних реакцій.

Діти:

Препарат застосовується з лікувальною метою у дітей віком від 4 років.

Спосіб застосування та дози:

Препарат призначають для профілактики дефіциту вітаміну В2, а також станів, які підвищують потребу вітаміну В2 в організмі пацієнтам старше 60 років по 1 таблетці 3 рази на добу.Препарат призначають для лікування: дорослим по 2 – 3 таблетки 3 рази на добу протягом 1 – 1,5 місяця; дітям від 4 років по 1 – 3 таблетки на добу за 1 – 3 прийоми залежно від віку. Курс лікування – 1 місяць. Максимальна добова доза для дітей – 3 таблетки, курсова – від 30 до 90 таблеток.Таблетки можна подрібнювати.

Передозування:

Випадки передозування препаратом невідомі (надлишок препарату виводиться з сечею).

Побічні дії:

Препарат спричиняє забарвлення сечі у жовтий колір, алергічні реакції.

Лікарська взаємодія:

Трициклічні антидепресанти та похідні фенотіазину підвищують потребу організму у Вітаміні В2. Пробенецид та алкоголь зменшують всмоктування Вітаміну В2 в шлунково-кишковому тракті.

Термін придатності:

4 роки.

Умови зберігання:

При температурі 15 – 25 0С в захищеному від світла та недоступному для дітей місці.

Форма випуску / упаковка:

По 30 таблеток у блістері. По 1 або 2 блістери в пачці.

Категорія відпуску:

Без рецепта.

Додатково:

Місцезнаходження

Вул. Сенкевича, 25, 99-300 Кутно, Польща (Sienkiewicza 25 Str., 99-300 Kutno, Poland).

Додаткові дані

Увага

Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

Редакція

Редактор Medpravda.ua
Автор: Стаднік Ганна
Фармацевт
загальна фармація
Національний медичний університет імені О. О. Богомольця, фармацевтичний факультет
Цей сайт використовує cookies. Ви можете змінити налаштування cookies в своєму браузері. Дізнатися більше.