Вітирон Остео інструкція по застосуванню

Вітирон Остео фото, инструкция
Зовнішній вигляд упаковки лікарського засобу може відрізнятися від зображення на сайті.
Дозування:
Вітирон Остео таблетки шип. №30 у тубах
Виробник:
Реєстрація:
№ UA/10234/01/01 від 18.11.2009. Наказ № 843 від 18.11.2009
Фарм. група:
Редакторска група
Перевірено
Avatar photo
Юлія Жарікова Додано: 03.03.2020
Avatar photo
Юлія Жарікова Оновлено: 03.03.2020
Інструкція надана держ. реєстром мед. препаратів України

ОФІЦІЙНА ІНСТРУКЦІЯ

Склад:

діючі речовини: 1 шипуча таблетка містить 600 мг кальцію (у вигляді кальцію карбонату) та вітаміну D3 - 400 МО (у вигляді холекальциферолу);допоміжні речовини: α-токоферол, олія соєва гідрогенізована, желатин, сахароза, крохмаль кукурудзяний, кислота лимонна безводна, натрію гідрокарбонат, натрію карбонат безводний, натрію цикламат, сахарин натрію, кислота яблучна, мальтодекстрин, лимонний смак BSL код 119, до складу якого входять олія лимонна натуральна, натуральний/ідентичний до натурального смак лайму, маніт Е421, мальтодекстрин, глюконолактон, сорбіт Е420, акація.

Виробник:

Гермес Арцнайміттель ГмбХ для "Мефа Лтд.", Німеччина/Швейцарія

Фармакотерапевтична група:

Вітаміни у комбінації з мінералами.

Показання до застосування:

Усунення дефіциту вітаміну D3 і кальцію в організмі.Як додаткове лікування при остеопорозі у пацієнтів з комплексним дефіцитом вітаміну D3 і кальцію або з високим ризиком виникнення його.

Протипоказання:

Підвищена чутливість до діючої речовини, сої, арахісу чи до інших інгредієнтів; гіперкальціємія, гіперкальціурія, сечокам’яна хвороба, нефрокальциноз, первинний гіперпаратиреоз, надлишок вітаміну D в організмі, мієлома, метастази у кістках.

Належні заходи безпеки при застосуванні:

При довготривалому лікуванні необхідно контролювати рівень кальцію у сироватці крові, а також проводити моніторинг функції нирок – визначення концентрації креатиніну у сироватці крові. Особливо важливо контролювати вищевказані показники при одночасному лікуванні серцевими глікозидами чи тіазидними діуретиками, а також у пацієнтів з сечокам’яною хворобою. У випадку гіперкальціємії чи при ознаках погіршення функції нирок необхідно зменшити дозу або припинити лікування.Вітамін D повинен застосовуватися з обережністю у пацієнтів з порушенням функції нирок, необхідно постійно контролювати концентрації кальцію та солей фосфорної кислоти. При прийомі препарату необхідно пам’ятати про можливість кальцифікації м’яких тканин. Оскільки вітамін D у вигляді холекальциферолу не засвоюється у пацієнтів з тяжкою нирковою недостатністю, необхідно використовувати інші форми вітаміну D.Вітирон Остео з обережністю призначають хворим на саркоїдоз, беручи до уваги вплив метаболізму вітаміну D в його активній формі на підвищення рівня кальцію у сироватці крові й у сечі. У таких пацієнтів необхідно регулярно проводити контроль вказаних показників.Вітирон Остео слід приймати з обережністю пацієнтам з остеопорозом при тривалій іммобілізації, беручи до уваги підвищений ризик остеопорозу.Для уникнення передозування при паралельному призначенні інших препаратів, що містять вітамін D, необхідно брати до уваги високий вміст вітаміну D у Вітироні Остео (400 МО). Додаткові дози кальцію або вітаміну D слід приймати під наглядом лікаря. У таких випадках необхідно регулярно контролювати рівень кальцію у сироватці крові і виведення кальцію з сечею.Вітирон Остео містить 2,26 ммоль (або 52 мг) натрію в одній дозі. Це необхідно враховувати пацієнтам, які дотримуються дієти з низьким вмістом натрію.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом:

Малоймовірно, що препарат може впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом чи роботі з іншими механізмами.

Діти:

Вітирон Остео не призначений для застосування у дітей.

Спосіб застосування та дози:

Дорослі Застосовують 1-2 шипучі таблетки на добу (еквівалентно 600-1200 мг кальцію і 400-800 МО вітаміну D3).Шипучі таблетки розчиняють у склянці води (приблизно 200 мл) і одразу випивають.Середній курс застосування лікарського засобу становить 4 – 6 тижнів.Щодо більш тривалого застосування лікарського засобу необхідно проконсультуватися з лікарем.

Передозування:

Передозування приводить до гіперкальціємії і гіперкальціурії з такими симптомами: нудота, блювання, спрага, в тому числі патологічно виражені поліурія, зневоднення, запор. Постійне передозування з появою гіперкальціємії може привести до судинної і органічної кальцифікації.Поріг інтоксикації для вітаміну D від 40 000 до 100 000 МО на добу протягом 1-2 місяців при нормальному функціонуванні навколощитоподібних залоз, для кальцію понад норму 2 000 мг на добу.У випадку інтоксикації необхідно припинити прийом препарату и прийняти велику кількість рідини для відновлення недостачі рідини в організмі.

Побічні дії:

Використовуються наступні визначення частоти:Дуже часто: >1/10.Часто: >1/100 - <1/10.Нечасто: >1/1000 - <1/100.Рідко: >1/10 000 - <1/1000.Дуже рідко: <1/10 000.Не відомо: не зафіксовано за минулий період.Імунна системаДуже рідко: реакції гіперчутливості, такі як ангіоневротичний набряк або набряк гортані.Обмін речовинРідко: гіперкальцемія, гіперкальциурія.Шлунково-кишковий трактНечасто: нудота, діарея, біль у животі, запор, метеоризм, здуття живота.ШкіраНечасто: висип, свербіж, кропив’янка.

Лікарська взаємодія:

Застосування тіазидних діуретиків зменшує виведення кальцію з сечею. У випадку одночасного прийому Вітирону Остео і тіазидних діуретиків необхідно регулярно контролювати рівень кальцію у сироватці крові, враховуючи підвищений ризик гіперкальцемії. Системні кортикостероїди знижують всмоктування кальцію, тому під час супутнього прийому необхідно підвищення дози Вітирону Остео.Одночасне лікування препаратами холестираміну або прийом проносних засобів на основі мінеральної чи рослинної олії може знизити всмоктування вітаміну D у шлунково-кишковому тракті. Тому рекомендується максимально великий інтервал між прийомами препаратів.Під час супутнього лікування препарати кальцію можуть впливати на всмоктування тетрациклінів. У зв’язку з цим препарати тетрацикліну слід приймати не менш ніж за 2 години до орального прийому препаратів кальцію або від 4 до 6 годин після.Препарати кальцію і вітаміну D можуть потенціювати токсичні ефекти серцевих глікозидів. Враховуючи це, необхідно регулярно контролювати електрокардіограму (ЕКГ) і рівень кальцію у сироватці крові.Для уникнення зниження всмоктування бісфосфонатів або фториду натрію при одночасному лікуванні рекомендується приймати Вітирон Остео через 3 години після прийому цих препаратів. Щавлева кислота (знаходиться у шпинаті і ревені) і фітинова кислота (знаходиться у злакових крупах) можуть перешкоджати всмоктуванню кальцію шляхом формування нерозчинної речовини з іоном кальцію. Пацієнти повинні приймати препарати кальцію через дві години після прийому їжі, яка містить щавлеву чи фітинову кислоти.

Термін придатності:

3 роки.

Умови зберігання:

Зберігати у сухому місці при температурі не вище 25°С. Зберігати у недоступному для дітей місці.

Форма випуску / упаковка:

Вітирон Остео: по 30 шипучих таблеток у поліпропіленовій тубі з поліетиленовим ковпачком з поглиначем вологи всередині, 1 або 2 туби в упаковці.

Категорія відпуску:

Без рецепту.

Додатково:

Особливі застереженняПацієнти з такими рідкісними спадковими відхиленнями, як непереносимість фруктози, порушення всмоктування глюкози/галактози або недостатність сахарози-ізомальтази, не повинні приймати цей препарат.Застосування у період вагітності чи годування груддю.Вітирон Остео поповнює недостачу вітаміну D і кальцію під час вагітності і годування груддю. Для вагітних жінок добова доза не повинна перевищувати 1500 мг кальцію і 600 МО вітаміну D3. Тому вагітні жінки можуть приймати не більше 1 таблетки на добу.Під час експериментів на тваринах при надлишку вітаміну D проявлявся тератогенний ефект.Необхідно уникати надлишку вітаміну D3 у вагітних жінок, оскільки іноді пов’язували з тривалою гіперкальціємією такі захворювання плоду: уповільнення фізичного і розумового розвитку, надклапанний стеноз гирла аорти і ретинопатію.Однак зафіксовані випадки, коли матері приймали дуже високі дози вітаміну D при гіперпаратиреозі, і згодом народили здорових дітей.Невеликі дози кальцію проникають у грудне молоко, але не чинять негативного ефекту на дитину.Вітамін D і його метаболіти також проникають у грудне молоко. Це необхідно брати до уваги, коли дитина отримує додатково вітамін D.Під час вагітності і годування груддю жінки повинні приймати препарати кальцію за дві години до або після їжі для уникнення зменшення всмоктування заліза із їжі.
Медичне застереження
Дата додавання: 03.03.2020
Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

ДОДАТКОВІ ДАНІ

МНН:
Фарм. група:
Код АТХ A11JB:

Тип данихВідомості з реєстру
Торгівельне найменування:Вітирон Остео
Виробник:Гермес Арцнайміттель ГмбХ для "Мефа Лтд.", Німеччина/Швейцарія
Форма випуску: Вітирон Остео: по 30 шипучих таблеток у поліпропіленовій тубі з поліетиленовим ковпачком з поглиначем вологи всередині, 1 або 2 туби в упаковці.
Реєстраційне посвідчення:№ UA/10234/01/01 від 18.11.2009. Наказ № 843 від 18.11.2009
Міжнародне непатентоване найменування:Combined drugs
Умови відпуску:Без рецепту.
Склад:

діючі речовини: 1 шипуча таблетка містить 600 мг кальцію (у вигляді кальцію карбонату) та вітаміну D3 - 400 МО (у вигляді холекальциферолу);допоміжні речовини: α-токоферол, олія соєва гідрогенізована, желатин, сахароза, крохмаль кукурудзяний, кислота лимонна безводна, натрію гідрокарбонат, натрію карбонат безводний, натрію цикламат, сахарин натрію, кислота яблучна, мальтодекстрин, лимонний смак BSL код 119, до складу якого входять олія лимонна натуральна, натуральний/ідентичний до натурального смак лайму, маніт Е421, мальтодекстрин, глюконолактон, сорбіт Е420, акація.

Фармакотерапевтична група:Вітаміни у комбінації з мінералами.
Код АТС:A11JB - Вітаміни в комбінації з мінералами
Реклама
Знайдено ферменти для отримання універсальної групи крові
Простий метод переливання крові з однієї групи в і...
Для усунення паралічу будуть проводити трансплантацію клітин
Вперше у світі польські хірурги у співпраці з вчен...
Реклама
Антибіотики при бронхіті
Антибіотик при бронхіті — дієвий спосіб активної д...
Чи можна померти від ГРВІ
У більшості випадків ГРВІ не становлять небезпеки ...
Реклама
Вченим вдалося виявити механізм розвитку цукрового діабету ІІ типу: відкриття
За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я...
Дієтолог перерахував 4 помилки, які не дають схуднути
Вважається, що неправильне харчування та недостатн...
Реклама