Адаптована інструкція

Склад:

Активні субстанції: 1 г диклофенаку діетиламіну 23,2 мг.

Інші компоненти: спирт ізопропіловий, пропілегліколь, кокіла капрілокапрат, масло мінеральне, поліетиленгліколю цестеаріловий ефір, діетиламін, спирт олеіловий, ароматизатор евкаліптовий, бутилгідрокситолуол, вода очищена.

Лікарська форма:

емульгель

Виробник:

Безпосереднє виробництво: ГСК Консьюмер Хелскер С.А., Рут де Летра, 1260 Ніон, Швейцарія

Фармакотерапевтична група:

Засоби, що застосовуються місцево у разі суглобового та м’язового болю. Нестероїдні протизапальні засоби місцевого застосування. Диклофенак.

Фармакологічні властивості:

Пригнічує вироблення медіаторів запалення. Знижує температуру тіла, прояви запалення, знеболює і охолоджує шляхом пригнічення вироблення біоактивних речовин - простагландинів.

Кількість гелю, що всмоктався через шкіру, залежить від площі нанесення, дози препарату і ступеню зволоженості шкіри. Пов'язка не прискорює всмоктування гелю. Накопичується в шкірі, звідки проникає в підлеглі тканини. Добре проникає в суглобову сумку. Дезактивується в печінці. Виводиться з сечею приблизно через 6 годин. Хронічні хвороби печінки і нирок не змінюють метаболізму гелю Вольтарен Форте.

Показання до застосування:

 • травми: сухожильні, зв'язок, м'язів і суглобів;
 • запалення сухожиль, суглобових сумок;
 • біль і запалення в плече-лопатковому суглобі;
 • запалення дрібних суглобів;
 • біль у спині;
 • спортивні травми;
 • ревматизм.

Протипоказання:

 • індивідуальна чутливість;
 • алергія на аспірин в минулому;
 • останні три місяці вагітності.

Належні заходи безпеки при застосуванні:

На великих поверхнях тіла з іншими нестероїдними протизапальними ліками застосовувати короткочасно.

Застосовувати гель Вольтарен Форте тільки на шкірі з непорушеною цілісністю. Не ковтати. Оброблену гелем поверхню не закривати пов'язкою.

Вольтарен Форте спричиняє подразнюючу дію в діапазоні від легкої до контактного дерматиту.

Застосування в період вагітності або годування груддю:

Вагітним жінкам Вольтарен Форте не застосовувати. Може впливати на стан плоду. Уповільнює родовий процес.

При грудному вигодовуванні немовляти утриматися від застосування гелю. Годувальницям гель застосовувати короткочасно. Обмежитися невеликими сегментами шкіри. На грудні залози не наносять.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом:

Немає впливу.

Спосіб застосування та дози:

Діти від 12 років і дорослі - 2 р / добу розподілити тонким шаром на проекцію шкіри над ураженим органом. Ретельно вимити руки після гелю Вольтарен Форте. Курс 14 -21 день.

При відсутності позитивної динаміки протягом 7 днів, треба звернутися до лікаря.

Такі ж рекомендації щодо дози застосовувати у літніх пацієнтів.

Передозування:

Не спричиняє системної дії і не викликає передозування.

При випадковому проковтуванні передозування проявляється нудотою, блювотою, болем у животі. Перша допомога - промивання шлунку та прийом адсорбентів. Терапія впроваджується в умовах стаціонару.

Побічні дії:

Рідко: реакції алергічні та гіперчутливості, фотосенсибілізація.

Іноді: дерматит алергічний.

Часто: шкірні реакції.

Лікарська взаємодія:

Немає даних.

Побочні ефекти посилюються в комбінації з іншими протизапальними з групи нестероїдів.

Термін придатності:

3 роки.

Умови зберігання:

До 30 С t, місце недоступне для дітей.

Форма випуску / упаковка:

Туба 50, 100 грам, картонна пачка - 1 туба.

Категорія відпуску:

Без рецепта.

Увага

Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

Офіційна інструкція

Склад:

 • діюча речовина: diclofenac;
 • 1 г емульгелю містить диклофенаку діетиламіну 23,2 мг, що відповідає 20 мг диклофенаку натрію;
 • допоміжні речовини: спирт ізопропіловий, пропіленгліколь, кокоїлу каприлокапрат, олія мінеральна, поліетиленгліколю цетостеариловий ефір, карбомери, діетиламін, спирт олеїловий, ароматизатор евкаліптовий, бутилгідрокситолуол (Е 321), вода очищена.

Лікарська форма:

емульгель

Основні фізико-хімічні властивості:

М’який гомогенний кремоподібний гель від білого до жовтуватого кольору.

Виробник:

ГСК Консьюмер Хелскер С.А.

Місцезнаходження виробника:

Рут де Летра, 1260 Ніон, Швейцарія

Фармакотерапевтична група:

Засоби, що застосовуються місцево у разі суглобового та м’язового болю. Нестероїдні протизапальні засоби місцевого застосування. Диклофенак.

Фармакологічні властивості:

Диклофенак є нестероїдним протизапальним засобом із вираженою протиревматичною, знеболювальною, протизапальною та жарознижувальною дією. Основним механізмом дії є пригнічення біосинтезу простагландинів.

Завдяки водно-спиртовій основі препарат виявляє також місцевоанестезуючий та охолоджувальний ефект.

Кількість диклофенаку, яка всмоктується через шкіру, пропорційна площі його нанесення і залежить як від загальної застосованої дози препарату, так і від ступеня гідратації шкіри. Після місцевого застосування препарату Вольтарен® Форте на поверхню шкіри площею 400 см2 ступінь системної абсорбції препарату, що визначається як концентрація діючої речовини в плазмі крові, еквівалентна нанесенню 4 рази на добу диклофенаку в концентрації 1,16 %. Відносна системна біодоступність диклофенаку при застосуванні препарату Вольтарен® Форте на 7 день становить 4,5 % порівняно з таблетками (при тій же дозі диклофенаку натрію). Абсорбція не залежить від застосування вологопроникної та паропроникної пов’язки

Після нанесення препарату Вольтарен® Форте на шкіру суглобів кисті і коліна диклофенак виявляється у плазмі (де його максимальна концентрація приблизно у 100 разів менша, ніж після перорального прийому тієї ж кількості диклофенаку), у синовіальній оболонці та синовіальній рідині. 99,7 % диклофенаку зв’язується з білками плазми, переважно з альбуміном (99,4 %).

Диклофенак накопичується в шкірі, яка слугує резервуаром, звідки відбувається поступове вивільнення речовини в прилеглі тканини. Звідти диклофенак переважно надходить у більш глибокі запалені тканини, суглоби, де продовжує діяти і визначається в концентраціях, до 20 разів більших, ніж у плазмі.

Диклофенак метаболізується частково шляхом глюкуронізації та переважно шляхом гідроксилювання з утворенням кількох фенольних похідних, два з яких є фармакологічно активними, але значно меншою мірою, ніж диклофенак.

Диклофенак та його метаболіти виводяться переважно із сечею. Загальний системний плазмовий кліренс диклофенаку становить 263 ± 56 мл/хв, а кінцевий період напіввиведення в середньому – 1-2 години. Чотири метаболіти, включаючи два активних, також мають невеликий період напіввиведення – 1-3 години. Один з метаболітів – 3´-гідрокси-4´-метоксидиклофенак – має більш тривалий період напіввиведення, але є практично неактивним.

При нирковій недостатності накопичення диклофенаку та його метаболітів в організмі не спостерігається. При хронічному гепатиті або недекомпенсованому цирозі печінки кінетика та метаболізм диклофенаку не змінюються.

Показання до застосування:

Лікування болю, запалення та набряку при:

 • пошкодженні м’яких тканин: травми сухожиль, зв’язок, м’язів та суглобів (наприклад, внаслідок вивиху, розтягнення, забиття) та біль у спині (спортивні травми);
 • локалізованих формах ревматизму м’яких тканин: тендоніт (у т. ч. „тенісний лікоть”), бурсит, плечовий синдром та періартропатія;

Симптоматичне лікування остеоартриту дрібних та середніх суглобів, що розташовані поверхнево, таких як суглоби пальців або колінні суглоби.

Протипоказання:

Підвищена чутливість до диклофенаку або інших компонентів препарату. Наявність в анамнезі нападів бронхіальної астми, кропив’янки або гострого риніту, зумовлених прийомом ацетилсаліцилової кислоти або інших нестероїдних протизапальних засобів. Останній триместр вагітності.

Належні заходи безпеки при застосуванні:

З обережністю застосовувати з пероральними нестероїдними протизапальними засобами.

Імовірність розвитку системних побічних ефектів при місцевому застосуванні диклоф

енаку є незначною порівняно з такою у разі застосування його пероральних форм, але вона не виключається при застосуванні препарату на відносно великих ділянках шкіри протягом тривалого часу.

Вольтарен® Форте рекомендується наносити тільки на інтактні ділянки шкіри, запобігаючи потраплянню на пошкоджену (поранену або інфіковану) шкіру. Слід уникати контакту препарату з очима та слизовими оболонками. Препарат не можна ковтати.

При появі будь-яких шкірних висипів лікування препаратом потрібно припинити. Вольтарен® Форте не слід застосовувати під повітронепроникну оклюзійну пов’язку, але допускається його застосування під неоклюзійну пов’язку.

Вольтарен® Форте містить пропіленгліколь, який може спричиняти легке локалізоване подразнення шкіри у деяких людей, а також бутилгідрокситолуол, який може викликати локалізовані реакції на шкірі (наприклад контактний дерматит) або подразнення очей та слизових оболонок.

Застосування в період вагітності або годування груддю:

Клінічний досвід застосування вагітним жінкам обмежений, тому у період вагітності не рекомендується застосування цього препарату. Вольтарен® Форте протипоказаний під час третього триместру вагітності у зв’язку з можливим розвитком слабкості родової діяльності, порушення діяльності нирок плода з подальшим маловоддям та/або передчасного закриття артеріальної протоки.

У ході досліджень на тваринах не було виявлено жодного прояву шкідливого впливу препарату на вагітність або ембріональний розвиток, пологи або постнатальний розвиток дитини.

Невідомо, чи диклофенак при зовнішньому застосуванні виділяється в грудне молоко, тому застосування препарату Вольтарен® Форте не рекомендується у період годування груддю. Проте, при наявності вагомих підстав для застосування препарату у період годування груддю, препарат не слід наносити на молочні залози або великі ділянки шкіри та не слід застосовувати протягом тривалого часу.

Дані щодо впливу диклофенаку на фертильність людини при його зовнішньому застосуванні відсутні.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом:

Не впливає.

Діти:

Вольтарен® Форте не рекомендований для застосування дітям віком до 12 років.

Спосіб застосування та дози:

Дорослим та дітям віком від 12 років препарат забезпечує полегшення болю до 12 годин після нанесення. Вольтарен® Форте застосовують 2 рази на добу, вранці та ввечері, злегка втираючи в шкіру в місці локалізації болю. Кількість препарату, яка застосовується, залежить від розміру ураженої зони (так, 2-4 г, що за розміром відповідає вишні або волоському горіху, достатньо для нанесення на ділянку площею 400-800 см2).

Після нанесення препарату необхідно вимити руки, окрім тих випадків, коли саме ця ділянка підлягає лікуванню.

Тривалість терапії залежить від показання та ефективності лікування. Препарат не слід застосовувати довше 14 днів поспіль при ушкодженнях або ревматизмі м’яких тканин та довше 21 дня при болю в суглобах артритного походження, якщо інше не рекомендовано лікарем.

Якщо після 7 днів лікування стан пацієнта не покращився або погіршився, необхідно звернутися за консультацією до лікаря.

Пацієнти літнього віку не потребують коригування дози препарату.

Передозування:

Передозування малоймовірне у зв’язку з низькою абсорбцією диклофенаку у системний кровоток при місцевому застосуванні.

Однак при випадковому проковтуванні препарату можуть спостерігатись побічні ефекти, що характерні для передозування таблеток диклофенаку (вміст однієї туби препарату Вольтарен® Форте 50 г еквівалентний 1 г диклофенаку натрію). В такому випадку при розвитку помітних системних побічних ефектів показане симптоматичне лікування із застосуванням терапевтичних заходів, що проводяться для лікування отруєння нестероїдними протизапальними засобами. Одразу після проковтування препарату слід промити шлунок та прийняти активоване вугілля.

Побічні дії:

Небажані реакції включають легкі тимчасові реакції на шкірі в місці нанесення. У рідкісних випадках можуть спостерігатися алергічні реакції.

Можливі побічні ефекти

З боку імунної системи

Рідкісні (<1/10000): реакції гіперчутливості (у тому числі кропив’янка), ангіоневротичний набряк.

З боку респіраторної системи

Рідкісні (<1/10000): бронхіальна астма.

З боку шкіри та сполучних тканин

Часті (≥1/100; <1/10): висипання, свербіж, екзема, еритема, дерматит, у тому числі контактний дерматит.

Поодинокі (≥1/10000; <1/1000): бульозний дерматит.

Рідкісні (<1/10000): реакції світлочутливості.

У разі виникнення небажаних реакцій слід припинити лікування та звернутися до лікаря.

Лікарська взаємодія:

Оскільки системна абсорбція диклофенаку внаслідок місцевого застосування препарату дуже низька, виникнення взаємодій є малоймовірним. Сумісне застосування Вольтарен® Форте з іншими системними нестероїдними протизапальними засобами та стероїдами може збільшити частоту виникнення побічних ефектів.

Термін придатності:

3 роки.

Умови зберігання:

Зберігати у недоступному для дітей місці при температурі не вище 30 °С.

Форма випуску / упаковка:

По 50 г або 100 г препарату в тубах алюмінієвих ламінованих, закупорених полімерними ковпачками, що нагвинчуються, білого або синього кольору круглої або трикутної форми. По 1 тубі у картонній коробці.

Категорія відпуску:

Без рецепта.

Увага

Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

Редакція

Редактор Medpravda.ua
Автор: Стаднік Ганна
Фармацевт
загальна фармація
Національний медичний університет імені О. О. Богомольця, фармацевтичний факультет
Цей сайт використовує cookies. Ви можете змінити налаштування cookies в своєму браузері. Дізнатися більше.