Альдеслейкін може допомогти серцю відновитися після серцевого нападу: вчені

Дата створення: 06 грудня, 11:09
Дата оновлення: 20 квітня, 16:03
Альдеслейкин может помочь сердцу восстановиться после сердечного приступа: ученые фото

Зазначимо, що дослідження продовжуються. Йдеться про дослідження, результати якого були опубліковані в журналі Американського коледжу кардіології (JACC).

Дослідження

Вчені оцінювали ефективність ліків, що використовуються для лікування деяких видів раку, для одужання пацієнтів після серцевого нападу. Автори проаналізували наскільки ефективний препарат Альдеслейкін, що вводиться під шкіру пацієнтам із гострим серцевим нападом, для відновлення серця та зниження ризику подальших ускладнень. Команда Кембриджу в даний час слідкує за пацієнтами, яким після серцевого нападу давали Альдеслейкін, у рамках фази 2 клінічних випробувань.

Результати

Дослідження показало, що препарат активує рідкісні білі кров'яні клітини, які називаються вродженими лімфоцитами 2 типу (ILC2). Вчені зазначили, що раніше було показано, що ILC2 зменшує шкідливе запалення, що сприяє накопиченню жирових відкладень в артеріях. Лікар Сіань Юй та доктор Стівен Ньюленд з Кембриджського університету виявили, що низька доза препарату, відомого як Альдеслейкін, що вводиться під шкіру пацієнтам із гострим серцевим нападом, збільшувала активацію імунних клітин, що захищають серце.

Зменшення рубцювання серця

Дослідники подивилися на мишей, нездатних виробляти ILC2 і виявили, що їх серця були менш здатні відновлюватися після серцевого нападу. У мишей, які могли продукувати ILC2, зменшилася кількість рубців на серці та покращилася робота серця після серцевого нападу. Шляхом боротьби із запаленням, викликаним імунною відповіддю організму на серцевий напад, дослідники також сподіваються запобігти небезпечному зашморгу зворотного зв'язку, який може збільшити шанси людини на повторний серцевий напад.

Коментарі

Метін Авкіран, професор, молодший медичний директор British Heart:

«Кожні п'ять хвилин хтось потрапляє до лікарні Великої Британії через серцевий напад. Завдяки дослідженням серцеві напади тепер виліковні, і сім із десяти людей виживуть. Однак у багатьох, хто вижив після серцевого нападу, все одно залишиться пошкоджене серце. Це дослідження розкриває новий підхід, який допоможе як зцілити серця, пошкоджені серцевим нападом, так і знизити ризик подальшого серцевого нападу. Якщо результати клінічних випробувань підтвердять ці ранні результати досліджень, препарати, що активують ILC2, можуть зробити революцію у лікуванні серцевого нападу».

За допомогою яких досліджень можна виявити безсимптомний атеросклероз судин серця? Відповідь тут.