Жінка з вродженою вадою серця змогла народити здорову дитину

Дата створення: 07 грудня, 10:06
Дата оновлення: 07 грудня, 10:08
Женщина с врожденным пороком сердца смогла родить здорового ребенка фото

Мова про одеситку на ім'я Стефанія, прізвище якої з етичних міркувань лікарі не розкривають. Особливість даної породіллі в тому, що вона народилася з надскладною вадою серця – транспозицією магістральних судин, які були немов би переплутані місцями. Лікарі поставили цей діагноз майбутній мамі ще в чотири місяці від народження. Шанс на життя їй тоді дав кардіохірург Ємець Ілля Миколайович. Після проведеної операції, батьки оберігали дитину як могли. Вже по досягненню 3-річного віку вона «наздогнала» у розвитку своїх однолітків, вчасно пішла до школи. Далі закінчила ВНЗ за спеціальністю «психологія» і подальшому працювала психологом в дитячому садочку. А після одруження, мріяла про можливість мати дітей.

Відразу після того, як дізналася про вагітність, Стефанія подалася до Києва до тієї ж лікарні де в дитинстві їй дали шанс на життя – в Центр дитячої кардіології і кардіохірургії, яким керує Ілля Ємець. Контроль за вагітністю мами та станом здоров'я дитини всі 9 місяців проводила кардіолог Надія Миколаївна Руденко.

Кесарів розтин Стефанії виконали на 37-му тижні вагітності в Інституті серцево-судинної хірургії імені Миколи Амосова. Новонароджена дівчинка важила 2 кілограми 730 грамів, її зріст був 50 сантиметрів. Чудо сталося – пані Стефанія стала мамою здорової дитини, завдяки чуйним рукам та очам лікарів-кардіологів.

«МП» також писала про те, як операція на серці врятувала життя немовляти у Дніпрі.