Вчені порівняли ефективність різних вакцин від коронавірусу

Дата створення: 07 грудня, 11:22
Дата оновлення: 14 квітня, 14:12
Ученые сравнили эффективность разных вакцин от коронавируса фото

Дослідження, під час якого було проведено дане порівняння, мало назву «Порівняльна ефективність вакцин BNT162b2 і мРНК-1273 у ветеранів США». Результати дослідження були опубліковані в авторитетному медичному журналі
Nejm.

Нагадаємо, що вакцина BNT162b2 це вакцина Pfizer/BioNTech, тобто вакцина на базі мРНК проти COVID-19, розроблена німецькою біотехнологічною компанією BioNTech при співпраці з американською Pfizer і китайською Fosun Pharma. При цьому вакцина mRNA-1273, як відомо, це також знайома всім вакцина Moderna проти COVID-19, розроблена компанією Модерна.

Вчені звертають увагу на те, що як і вакцини BNT162b2 так і мРНК-1273 вироблені на основі матричної РНК (мРНК, тобто це вакцини Pfizer, Модерна) більш ніж на 90% ефективні проти коронавірусної хвороби 2019 (Covid-19). Проте їхня порівняльна ефективність була мало вивчена

Дослідження

Вчені змоделювали цільове випробування, використовуючи електронні історії хвороби ветеранів США, які отримали першу дозу вакцини Pfizer або Модерна в період з 4 січня до 14 травня 2021 р. У цьому дослідженні було проаналізовано ефективність вакцин проти штаму «альфа». Щоб оцінити ефективність вакцин проти штаму «дельта», автори змоделювали друге цільове випробування, в якому брали участь ветерани, вакциновані в період з 1 липня до 20 вересня 2021 р. До кожної вакцинованої групи входило 219 842 людини.

Результати

Вчені виявили, що люди, які отримали вакцину BNT162b2 (тобто Pfizer) мали на 27% вищий ризик зараження коронавірусом і на 70% вищий ризик госпіталізації, пов'язаної з COVID-19, ніж люди, вакциновані вакциною мРНК-127, тобто Moderna) протягом 24 тижнів спостереження при зараженні штамом «альфа».

Вчені також виявили більш високий ризик зараження коронавірусом серед вакцинованих Pfizer, ніж серед імунізованих вакциною Moderna протягом 12 тижнів спостереження при зараженні штамом «дельта».

Про ефективність вакцини CoronaVac у людей похилого віку можна прочитати тут.