ВООЗ не зафіксував жодного випадку смерті від штаму «Омікрон»

Дата створення: 08 грудня, 10:15
Дата оновлення: 20 квітня, 22:10
ВОЗ не зафиксировал ни одного случая смерти от штамма «Омикрон» фото

Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) повідомляє про те, що на сьогоднішній момент у світі немає зареєстрованих випадків смерті, викликаних новим штамом коронавірусу під назвою «Омікрон». Спикер ВООЗ, що на даний момент ВООЗ активно збирає інформацію про поширення вірусу в світі, симптоми нового вірусу, особливості протікання хвороби і на даний момент підтверджених випадків смерті від нього не було виявлено.

У ВООЗ відзначають, що звертають увагу на рівень заразності штаму та особливості перебігу хвороби. Голова технічної групи підрозділу надзвичайних захворювань ВООЗ Марія Ван Керкхове уточнила, що на даний момент новий штамм коронавірусу вже виявлений в 38 країнах світу. Самий перший випадок ураження штаммом «Омікрон» (B.1.1.529), як відомо, був зафіксований у Ботсвані в Південно-Африканській Республіці (ПАР).

Фахівці відзначають, попри високий рівень заразності нового штаму «Омікрон», його симптоматика найчастіше виражена досить м'яко. При цьому, як самі особливості штаму «Омікрон», так і ефективність вакцинації проти даного штаму вірусу, на думку вчених, ще вимагає тривалого періоду вивчення.

Вчені проаналізували інформацію про новий вірус «Омікрон»: перші висновки тут.