Від «Омікрону» біжіть… у ліс: вчені

Дата створення: 08 грудня, 13:05
Дата оновлення: 20 квітня, 22:27
От «Омикрона» бегите… в лес: ученые фото

Прогулянки на свіжому повітрі допоможуть зняти стрес та уберегтися від нового штаму вірусу COVID-19.

Життя ув'язнення – удар по психіці?

Вчені з Університету штату Північна Кароліна (США) вважають, що зменшення прогулянок на свіжому повітрі першого року пандемії призвело до погіршення психічного здоров'я. Такі висновки вони зробили після двох проведених досліджень, результати якого були опубліковані в журналах Environmental Research («Екологічні дослідження») та Sustainability («Стійкість»).

У першому експерименті взяли участь 1280 студентів, які відповіли на запитання, як часто відвідували вони ліси та парки до пандемії та під час неї. Як виявилося, більше половини учасників (54%) під час пандемії обмежили відвідування парків та майже дві третини –свою діяльність на свіжому повітрі. Внаслідок цього рідкісні прогулянки стали одним з найбільш сильних факторів пригніченого стану психіки. І навпаки: ті, хто не змінив звичний спосіб життя, виявилися менш схильними до подібних змін.

Природа лікує

У другому дослідженні було опитано 624 підлітки віком від 10 до 18 років. Під час пандемії 55% респондентів скоротили свою прогулянку на природі, 64% обмежили активність на свіжому повітрі, а 34% перестали отримувати задоволення від відпочинку на природі. При цьому у 52% опитаних, що особливо проживають у містах, виникли симптоми погіршення психічного здоров'я.

«Контакт із природою більше схожий на вакцину, ніж на ліки. Під час пандемії перебування на свіжому повітрі допомагає підліткам захистити свою психіку», – стверджують автори дослідження.

На прогулянку!

І ось світ здригнувся від нової напасті – штаму «Омікрону». Фахівці радять не відмовлятися від прогулянок у парках та лісах, де важко підхопити небезпечний вірус. До того ж таке проведення часу допоможе зняти стрес і тим самим зміцнити імунітет. А ось сидіти під замком явно не варто: замкнутий спосіб життя може стати причиною поганого настрою, а від нього до хвороби – рукою подати.