Катарські дослідники стверджують, що в боротьбі з штамом Delta - Moderna ефективніша, ніж Pfizer

Дата створення: 02 вересня, 13:12
Дата оновлення: 01 листопада, 15:08
Катарские исследователи утверждают, что в борьбе с штаммом Delta - Moderna эффективнее, чем Pfizer фото

MedRxiv опублікував результати дослідження катарських вчених під назвою «Ефективність вакцини BNT162b2 і мРНК-1273 COVID-19 проти варіанту Delta (B.1.617.2) в Катарі».

Автори дослідження зазначили, що в ході проведеної роботи вони «оцінювали реальну ефективність вакцин BNT162b2 (Pfizer-BioNTech) і мРНК-1273 (Moderna) проти Delta варіанту в популяції Катару».

Дослідники зробили висновок, що ефективність вакцини Pfizer по відношенню до штаму «Дельта» через два тижні після першої дози становить 64,2%, а після другої - 53,5%.

Стосовно використання вакцини Moderna дослідники виявили, що в разі інфікування штамом Delta, ефективність після першої дози вакциною була на рівні 79%, після введення другої дози препарату - 84,8%.

Автори дослідження запевнили, що спонсори даної роботи не грали ніякої ролі в формуванні структури дослідження, зборі, аналізі та інтерпретації даних або написанні статті. А відповідальність за зроблені висновки несуть виключно автори дослідження.

Щодо того, хто був спонсором проведення даного дослідження уточнимо. Дослідники з Катару висловили подяку в організації проведення даної наукової роботи такими словами: «Автори вдячні за інституційну підтримку заробітної плати з боку Програми біомедичних досліджень і Центру досліджень біостатистики, епідеміології і біо математики, Weill Cornell Medicine- Qatar, так і за інституційну підтримку заробітної плати, що надається Міністерством охорони здоров'я і медичною корпорацією Hamad. Автори також вдячні катарській програмі генома за інституційну підтримку реагентів, необхідних для секвенування вірусного геному».

Детальніше з матеріалами проведеного дослідження можна ознайомитися за посиланням.