Тест на раннє виявлення множинного раку може знизити смертність, пов'язану з раком: дослідження

Дата створення: 09 грудня, 12:00
Дата оновлення: 20 квітня, 15:27
Тест на раннее выявление множественного рака может снизить смертность, связанную с раком: исследование фото

Зокрема це питання було розкрито вченими в дослідженні під назвою «Перетворення раннього виявлення раку за допомогою аналізів кров», результати якого були опубліковані в Британському журналі раку.

Чому це важливо?

Автори вважають, що сьогоднішні програми скринінгу (виявлення раку), що рекомендуються, обмежені кількома окремими видами раку. Тест на раннє виявлення множинного раку, який одночасно виявляє та локалізує множинні види раку, може знизити захворюваність та смертність, пов'язані з раком.

Дослідження

Дослідження під назвою «Атлас безклітинного геному» (CCGA, NCT02889978) – це проспективне дослідження «випадок-контроль» з тривалим спостереженням, призначене для виявлення та підтвердження такого аналізу крові. Біологічні зразки були зібрані у пацієнтів із вперше діагностованим раком до терапевтичного втручання, а також у здорових людей із контрольної групи. Зразки крові від 6689 учасників (2482 ракових та 4207 неракових) були поділені на навчальні та перевірочні набори. Надійний аналіз цільового метилювання фрагментів вкДНК плазми був розроблений для виявлення та локалізації множинних ракових утворень на різних стадіях із високою чутливістю даного аналізу.

Результати

Вчені виявили, що тест MCED з помірною чутливістю, який виявляє майже всі типи раку, максимізує кількість виявлених випадків раку, порівняно з тестом, що штучно збільшує чутливість за рахунок виключення раку з низьким рівнем виявлення.

Чутливість аналізу стадій І-ІV становила 76,4% у заздалегідь визначеній підгрупі з 12 високосигнальних видів раку (анус, сечовий міхур, товста/пряма кишка, стравохід, голова та шия, печінка/жовчна протока, легені, лімфома, яєчник, підшлункова залоза, плазма) та 54,9% у всіх ракових захворюваннях, які раніше не були відомі. При цьому чутливість тесту зростає зі збільшенням стадії захворювання. Було передбачено у 96% зразків із сигналом, подібним до раку, з яких 93% виявились точними.

Довідка «МП»

Тести на раннє виявлення множинного раку (MCED) – це скринінгові тести на основі аналізу крові (їх ще називають рідкою біопсією), які призначені для виявлення наявності раку відразу для декількох видів раку на ранніх стадіях, перш ніж виявляться помітні симптоми.

Які протиракові ліки онкологи 82 країн вважають важливими, можна почитати тут.