Дослідники довели взаємозв'язок ранньої смерті жінок та процесом зменшення їх росту

Дата створення: 02 вересня, 13:17
Дата оновлення: 01 листопада, 15:12
Исследователи доказали взаимосвязь ранней смерти женщин и процессом уменьшения их роста фото

Вmj опублікувало результати масштабного в часовому вимірі дослідження «Зниження росту у середньому віці пов'язане з підвищеним ризиком смерті у жінок з Північної Європи».

Згідно з висновками дослідження, істотне зниження росту жінок в середньому віці в два рази підвищує ризик смерті від інсульту і серцево-судинних захворювань. При цьому, як показують дослідження, вправи можуть допомогти запобігти «усадці», а також ризику виникнення важких серцево-судинних захворювань.

Важливі деталі дослідження.

За даними авторів дослідження, зменшення росту починається з 50-ти річного віку, після 70 років - процес зменшення росту виражений дуже сильно.

Причина цього, як зазначають вчені, часто може бути пов'язана зі скороченням хребетного диску, компресійними переломами хребта та зміною постави.

Учасниками цього дуже тривалого дослідження стали 2 406 шведських і датських жінок, які народилися в період з 1908 по 1952 рр. Вчені протягом 17-19 років системно відстежували зріст жінок,  фіксували дату і причину їх смерті в подальшому.

Вчені брали до уваги всі фактори, які могли б впливати на здоров'я жінок (вага, куріння, фізична активність у вільний час, споживання алкоголю та рівень освіти).

За 19-років спостережень від різних причин померло 625 жінок. При цьому протягом 17 років саме серцево-судинні захворювання були основною причиною смерті 157 жінок, в тому числі 37 випадків інсульту; 362 випадки сталися з інших причин.

Згідно з результатами дослідження, втрата росту більш ніж на 2 см, була пов'язана з підвищенням шансів смерті на 74% і 80% відповідно серед двох груп жінок.

Ці дані свідчать про необхідність підвищеної уваги до зниження росту для виявлення осіб з підвищеним ризиком серцево-судинних захворювань. Більш того, відзначають автори, регулярна фізична активність може бути корисною не тільки для запобігання серцево-судинним захворюванням, але і для запобігання втрати росту.

Джерело.