Вейпи несуть ерозивний потенціал для зубної емалі: вчені

Дата створення: 10 грудня, 11:07
Дата оновлення: 20 квітня, 15:32
Вейпы несут эрозивный потенциал для зубной эмали: ученые фото

Цей вплив був детально вивчений в ході дослідження, результати якого були опубліковані в Британському стоматологічному журналі.

Як відомо, вейпи – це електронні сигарети чи т.зв. міні-кальяни, які стали дуже популярними останнім часом, особливо серед молодого покоління. Але дослідження про те, який ризик ерозії і взагалі, як впливають електронні цигарки на здоров'я зубів, не проводились.

Дослідження

У цьому дослідженні вчені проаналізували ароматизовані вейпи з потенційно низьким pH, включаючи аромати фруктів та напоїв. PH спеціально відібраних парів автори вимірювали у нерозбавленому вигляді. Вчені хотіли виявити, чи мають електронні сигарети небезпечний з точки зору ерозійної дії на зуби рівень рН нижче 5,5?

Результати

84% відсотка нерозбавлених зразків вейпів мали pH нижче 5,5 та несли ерозійний (руйнівний для емалі зубів) потенціал.

Ерозійний потенціал не був передбачений ароматом, у зразках апельсина та коли він був вище, ніж очікувалося (pH 3,56-6,23 та 5,04-5,63, відповідно). А от продукти, які, як передбачалося, повинні були бути некислотними, такі як ваніль наприклад, на практиці показали значні коливання діапазону pH 4,69-5,63. Свіжовідкриті або зразки, що зберігаються, не досягли неерозійного потенційного pH 5,5 або вище, навіть коли вони були розведені для представлення концентрацій, що використовуються при пароутворенні, зазначили вчені.

Автори зробили висновок, що існуюче маркування наявних у продажу вейпів не дозволяє споживачам встановити ерозійний потенціал та можливе пошкодження зубів, які можуть бути спричинені їх використанням. Маркування вейпів не дозволяє споживачам вибирати неерозійні продукти.

«МП» писала, що у затятих курців ризик смерті від COVID-19 збільшується в 6-7 разів.