Протираковий захист організму людини залежить від правильності роботи його мікробіому: вчені

Дата створення: 10 грудня, 11:25
Дата оновлення: 24 січня, 23:56
Противораковая защита организма человека зависит от правильности работы его микробиома: ученые фото

Такі висновки були зроблені вченими під час дослідження «Протиракові ефекти мікробіоти: як мікробіом впливає на розвиток Т-клітин, які продукують ІЛ-9». Результати були опубліковані у Британському журналі раку.

Чому це так важливо?

Не секрет, що багато хто з нас не усвідомлює важливості правильної роботи мікробіота. Якщо ще такі слова, як «мікрофлора кишківника», «дисбактеріоз», ми чули, то що таке «мікробіота» знають далеко не всі. А мікробіота людини включає всі мікроорганізми (бактерії, грибки і віруси), які живуть в людському тілі. Це сотні мільярдів мікроорганізмів, які співіснують у гармонії з нашими власними клітинами. Вони знаходяться в порожнині носа, у роті, у вухах, на шкірі, в очах, у бронхах та легенях.

Нещодавно на сторінках «МП» відомий гастроентеролог Тетяна Рубан розповідала про те, що «мікробіом підтримує наш гомеостаз, нормальне рН середовища в організмі і якщо в нашому організмі процеси окиснення переважають над процесами олужнення, виробляються вільні радикали. А вироблення вільних радикалів – це маркер будь-яких запальних процесів у організмі. Т.ч. найголовніша роль мікробіому – імунний захист організму і особливо важливу роль відіграє мікробне середовище шлунково-кишкового тракту – насамперед тонкої та товстої кишок, яку ми називаємо «кишковою флорою». І що ж робити з цим мікробіомом, щоб він правильно працював і захищав нас від раку в тому числі?

Дослідження

У ході дослідження вчені перевіряли, чи може перенесення Т-клітин, які продукують IL-9 (TH9 або Tc9), мишам з пухлинами приводити до ліквідації раку in vivo за рахунок прямої протиракової дії, а також індукції протипухлинних імунних відповідей?

Результати

Наша мікробіота – плівка, яка утворюється з колони бактерій, які вистилають слизову оболонку будь-якого тракту, починаючи від легеневого, закінчуючи шлунково-кишковим, відзначають вчені, може захистити наш організм від багатьох захворювань, у тому числі онкологічних. Вчені виявили, що мікробіота посилює секрецію ІЛ-9 in vivo Т-клітинами, тим самим обмежуючи ріст раку, а Т-клітини, що продукують ІЛ-9, мають потужні протиракові функції.

Дослідження показали, що клітини TH9 сприяють протипухлинному імунітету, особливо у контексті меланоми. Адаптивне перенесення клітин Т-клітин, що продукують IL-9 (TH9 або Tc9), мишам з пухлинами призводить до ліквідації раку in vivo за рахунок прямої протиракової дії, а також індукції протипухлинних імунних відповідей. При цьому усунення мікробіоти у контрольних мишей за допомогою антибіотиків призвело до зниження у них частоти клітин TH9 і Tc9 в товстій кишці.
Вчені рекомендують контролювати стан мікробіому організму, робити аналіз на дисбактеріоз та знизити використання антибіотиків.

Докладніше про дисбактеріоз і мікробіот, «МП» розповіла Тетяна Рубан, лікар-гастроентеролог, педіатр з 33-річним стажем роботи, фахівець вищої категорії, інтерв'ю з якою можна почитати за посиланням.