Алопеція у чоловіків може свідчити про ризик виникнення інфаркту міокарда: дослідження

Дата створення: 10 грудня, 13:49
Дата оновлення: 11 січня, 12:39
Алопеция у мужчин может свидетельствовать о риске возникновения инфаркта миокарда: исследование фото

Нерідко в молодих людей віком до 30 років на голові починає випадати волосся або з’являються залисини. Але ж лисина, або андрогенетична алопеція, може бути ознакою серцево-судинних захворювань.

У зоні ризику

Перші повідомлення про зв’язок між андрогенетичною алопецією у чоловіків та підвищеним ризиком смерті від серцевого нападу з’явились у 1970-х. Пізніше це підтвердили й інші дослідження. Так, наприклад, данські фахівці, обстеживши 10885 чоловіків і жінок, дійшли висновку, що андрогенна алопеція, незалежно від статі, збільшує ризик виникнення ішемічної хвороби серця та інфаркту міокарда. А під час експериментів, проведених з 1993 по 2008 рік, медики встановили: молоді чоловіки, котрі лисіють, на 30-80 відсотків частіше страждають від серцевих хвороб, ніж їх ровесники з розкішною шевелюрою.

Крім того, алопеція також може свідчити про схильність до діабету або хронічних запальних процесів. Усі ці фактори сприяють підвищенню ризику серцево-судинних захворювань.

Дієта для серця

Чи варто панікувати лисіючим? Вчені запевняють: замість того щоб впадати в депресію, краще подбати про своє серце. Рекомендації прості: здоровий спосіб життя та правильне харчування.

  • виключіть із раціону продукти, небезпечні для серцево-судинної системи: жирні сорти м’яса, цукор, висококалорійні продукти, напівфабрикати;
  • відмовтеся від нікотину та обмежте споживання алкоголю;
  • надавайте перевагу рослинній та натуральній їжі;
  • збільште фізичне навантаження;
  • регулярно перевіряйте кров’яний тиск;
  • раз на рік відвідуйте кардіолога.