5 причин, чому іноді неможливо зігрітися

Є люди, які постійно відчувають холод. Зігрітися не допомагають ні теплий одяг, ні міцні напої. Але причина їхнього лиха зовсім не в зниженні температури. Іноді надмірна мерзлякуватість вказує на проблеми здоров'я.
1. Недостатня вага та анемія
Жир є необхідним захисним бар'єром, і за його відсутності людина буде мерзнути. Ще одна причина, що змушує сильніше укутуватися, це анемія, при якій у крові спостерігається нестача червоних кров'яних тілець. Збалансоване харчування та нормалізація ваги допоможуть вирішити ці проблеми та позбутися почуття мерзлякуватості.
2. Недоїдання
Нестача поживних речовин та мінералів призводить до порушення роботи багатьох органів. До того ж із калорій, що надходять із їжею, виробляється енергія, необхідна для обігріву тіла. За її дефіциту людина постійно мерзнутиме.
3. Розлади психіки
Психічні захворювання можуть спричиняти соматичні симптоми, серед яких безсоння, втрата апетиту, перепади настрою тощо. Почуття холоду також є симптомом неврозів, депресій, біполярних розладів та ін.
4. Гіпотиреоз
При такому захворюванні щитовидної залози, як гіпотиреоз, або дефіцит тироксину, сповільнюється обмін речовин, і організм перестає виробляти достатньо тепла. Гіпотиреоз також може проявлятися у вигляді застуд та раптових припливів. Серед інших симптомів – збільшення ваги, сухість шкіри та хронічна втома.
5. Діабет
На запущеній стадії цукрового діабету через високий рівень глюкози у крові розвивається діабетична нейропатія, у якій відбувається ураження нервових волокон. В результаті хворий відчуває в стопах оніміння або мерзлякуватість, а іноді навпаки – відчуття печіння.