Препарати від гіпертонії запобігають виникненню цукрового діабету: дослідження

Дата створення: 15 грудня, 11:08
Дата оновлення: 11 січня, 13:52
Препараты от гипертонии предотвращают возникновение сахарного диабета: исследование фото

Про це свідчать нові дослідження вчених Оксфордського університету

Підступний тиск

Вже зараз лікарі призначають препарати для зниження артеріального тиску, щоб запобігти подальшому ризику виникнення небезпечного для життя інфаркту або інсульту. Але якщо артеріальна гіпертензія є одним з основних провокаційних факторів розвитку цукрового діабету II типу, то й таблетки від неї мають «приборкати» його прояви. Довгий час фахівці не могли це підтвердити.

І лише недавно вчені Оксфордського університету змогли дати компетентну відповідь. Вони провели масштабне дослідження, в якому взяли участь понад 145 000 тисяч респондентів, з 19 клінік, де вони спостерігалися протягом чотирьох з половиною років.

Як виявилося, зниження артеріального тиску систоли на 5 мм рт. ст. дає можливість уникнути такого серйозного ускладнення, як діабет. А за низького артеріального тиску ризик ще зменшується.

Пігулки підійдуть не всі

Також команда вчених під керівництвом професора Казема Рахімі встановила наступне. Сильну захисну дію, що знижує ризик появи діабету II типу на 16%, мають інгібітори ангіотензин перетворювального ферменту (АПФ) та блокатори рецепторів ангіотензину II БРА. Інші ліки не мають такого ефекту.

– Як показують дані, зниження артеріального тиску може стати найпотужнішим способом зниження ризику розвитку діабету, – підкреслив Нілеш Самані, професор благодійної організації British Heart Founda, що займається дослідженням серцево-судинної системи.