За напад на медика можна буде отримати термін до 12 років

Згідно з законопроєктом Верховної Ради, посилюється правозахист працівників екстреної медичної допомоги
Небезпечна робота
За даними МВС, протягом 2015-2020 років було зареєстровано більш як 2000 справ нападу на медиків. А скільки ще лишилися невідомими! На жаль, ситуація не змінюється. Так. 2021-го під час виконання медичних працівників ними службових обов'язків на них було скоєно близько 100 нападів. І при цьому більшість правопорушників відбулися незначними покараннями.
Про необхідність захистити медиків на законодавчому рівні пропонували ще навесні. Але лише зараз у Верховній Раді було зареєстровано проєкт №6423, завдяки якому буде вдосконалено правовий захист працівників медичної допомоги під час виконання ними своїх службових обов'язків. Якщо проєкт буде прийнято, до Кримінального кодексу України додасться окрема стаття 350-1 «Загроза або насильство щодо працівника системи екстреної медичної допомоги, який належить до складу бригади екстреної (швидкої) медичної допомоги».
Погрожує арешт та штраф
Автори проєкту припускають, що такий захід посилить відповідальність за напад на медиків. Так, за загрозу вбивства, заподіяння тяжких тілесних ушкоджень медикам загрожує термін позбавлення волі до 6 місяців або обмеження волі до трьох років. За навмисне завдання побоїв легких або середніх тілесних ушкоджень – від 3 до 5 років, та тяжких – від 5 до 12 років.
При цьому збільшиться розмір штрафу. Так, за перший випадок винного чекає адміністративне покарання у розмірі від 3400 грн до 8500. За другий, завданий протягом року, від 6800 грн до 17000 грн (або громадські роботи протягом 40-60 год).
Доведеться заплатити і батькам неповнолітніх підлітків віком 14-16 років. Вони заплатять від 850 до 17000 грн (або їх чекають громадські роботи терміном на 20-40 год).