МОЗ: аптеки активно будуть залучені до процесу вакцинації від Соvid-19

Дата створення: 02 вересня, 14:09
Дата оновлення: 02 листопада, 09:06
МОЗ: аптеки активно будут вовлечены в процесс вакцинации от Соvid-19 фото

Згідно повідомлення МОЗ, за підсумками проведеної 12 серпня 2021 р. наради за участі представників аптечної мережі України, було обговорено питання активної участі аптек в процесі вакцинації в Україні.

Зокрема було домовлено про співпрацю по трьом основним напрямкам.

Перший – залучення представників аптек до популяризації вакцинації від Соvid-19 серед населення. Олександр Комарід, заступник міністра охорони здоров’я з питань євроінтеграції зокрема пояснив, що оскільки люди більше довіряють та частіше приходять не до лікарів, а до працівників аптек, МОЗ готове забезпечити аптеки інформаційними матеріалами, щоб представники аптек могли розповідати відвідувачам про переваги вакцинації.

Другий напрямок – щеплення працівників аптек. Олександр Камарід в цьому контексті нагадав, що оскільки  в минулі карантинні періоди аптеки продовжували працювати, адже належать до критично необхідних закладів, важливо підвищувати рівень вакцинацій серед представників аптек. Адже якщо епідеміологічна обстановка буде погіршуватись і області будуть переходити від зеленого до жовтого, помаранчевого та червоного рівнів, то в цьому випадку будуть працювати тільки ті заклади, в яких кількість вакцинованого персоналу складатиме не менше 80%.

Третій напрямок співпраці – можливість відкриття пунктів вакцинації на базі аптек. О. Камарід уточнив, що для населення щеплення будуть безкоштовними, а аптеки будуть отримувати оплату за кожне щеплення від Національної служби здоров'я України.

«Щодо ідеї вакцинації проти COVID-19 силами аптечних працівників, то Аптечна професійна асоціація України повністю підтримує дану ініціативу. Але для впровадження такої послуги МОЗ має розробити чіткі правила, інструкції та інші нормативи, що мають врегулювати такий вид діяльності», — прокоментував ініціативи МОЗ керівник ГС «Аптечна професійна асоціація України» Володимир Руденко.