ВООЗ: недостатня рухливість організму веде до передчасної смерті

Дата створення: 22 грудня, 11:15
Дата оновлення: 11 січня, 15:42
ВОЗ: недостаточная подвижность организма ведет к преждевременной смерти фото

Рух потрібний для тіла. Він допомагає живити всі органи та підтримує процеси, що відбуваються в ньому. Але якщо активності рухової активності недостатньо, тіло не може нормально функціонувати: виникають болі в суглобах, запори, безсоння та ін. Згідно з даними ВООЗ, цей стан, який називають гіпокінезією, є однією з провідних причин смертності у світі. Ось 5 можливих ускладнень, яких може призвести відсутність фізичних вправ.

1. Ризик серцевого нападу. Відсутність руху викликає звуження та жорсткість кровоносних судин, що може призвести до виникнення атеросклерозу та навіть серцевого нападу. Також при гіпокінезії в артерії накопичується холестерин, що є причиною гіпертонії.

2. Депресія. У тих, хто веде малорухливий спосіб життя, часто виникають проблеми з концентрацією уваги, що завдає чимало проблем. Наявність їх часто нерідко призводить до стресів та викликає депресії.

3. Остеопороз. Люди, які постійно працюють за комп'ютерами і залишаються в одній нерухомій позі, найчастіше зазнають м'язових травм. А вони сприяють демінералізації кісток, що збільшує ризик розвитку остеопорозу.

4. Діабет II типу та ожиріння. Цукровий діабет – підступне захворювання, розвиток якого часто впливає спосіб життя пацієнта. Відсутність фізичних вправ збільшує ризик розвитку діабету. Нестача фізичних вправ також є прямим шляхом до ожиріння. Організм, який отримує енергію з їжі, але не має можливості її використовувати, перетворює її на жир.

5. Геморой. Нестача фізичних вправ сприяє порушенню обміну речовин. Ті, хто не займаються спортом, часто скаржаться на проблеми із травленням, запори, геморой та ін. А ось фізична активність знижує ризик розвитку колоректального раку.