Медичний канабіс зменшує напади епілепсії: дослідження

Дата створення: 23 грудня, 13:00
Дата оновлення: 11 січня, 15:54
Медицинский каннабис уменьшает приступы эпилепсии: исследования фото

На такому лікуванні наполягли батьки хворих дітей

Ліки з історією

Неофіційно марихуану використовували при лікуванні дитячої епілепсії ще у ХІХ. У Великій Британії, де проводилося нове дослідження, використання її в медичних цілях було заборонено у 1971 році. Проте під тиском батьків у 2018-му екстракти цієї психоактивної рослини були введені для лікування деяких дітей, які страждають на епілепсію.

Автори експерименту спостерігали за десятьма маленькими пацієнтами у віці від одного до 13 років із тяжкою формою епілепсією. Звичайне лікування, при якому було використано 7 стандартних протисудомних препаратів, їм не підійшло.

Позитивний результат

Після використання екстракту марихуани у семи дітей дозу препаратів можна було зменшити. У цьому щомісячна частота нападів у всій групі знизилася загалом на 86%. Батьки також відзначили безліч позитивних змін: уві сні, у харчуванні, у поведінці та навчанні. Були помічені незначні побічні ефекти, наприклад, втома.

Експеримент мав наглядовий характер. Проте вчені наголошують, що отримані ними результати підтверджують інші дослідження. На їхню думку, необхідно й надалі вивчати лікувальні властивості марихуани, у тому числі можливі від неї побічні ефекти. Досі недостатньо певних наукових досліджень цієї рослини, на основі якої можуть бути створені ефективні протисудомні препарати.