Прості фізичні вправи допомагають уникнути старечого недоумства: дослідження

Дата створення: 23 грудня, 13:15
Дата оновлення: 11 січня, 15:53
Простые физические упражнения помогают избежать старческого слабоумия: исследования фото

За даними Всесвітньої організації здоров'я (ВООЗ), на деменцію страждають понад 55 млн. Очікується, що до 2030 року їх кількість зросте до 78 млн, а до 2050-го – до 139 млн. При цьому ліки проти старечого недоумства немає. Як можна зменшити ризик появи?

Як залишитися в здоровому глузді та міцній пам'яті

Деменція зазвичай вражає людей старше 65 років і найчастіше проявляється хворобою Альцгеймера, коли виникають проблеми з мисленням і пам'яттю. На ранніх стадіях деменції людина може втратити рахунок у часі або не згадати знайомого, на пізньому – не орієнтуватися в навколишньому світі. Ліків проти цього немає. Тому лікарі у всьому світі намагаються знайти ті механізми, які дозволяють уникнути таких проявів.

У новому дослідженні, опублікованому у журналі Jama, вчені спробували виявити зв'язок між виконанням простих фізичних вправ та зниженням ризику розвитку деменції.

На основі бази даних Корейської національної служби медичного страхування, фахівці протягом досліджували стан здоров'я 62286 респондентів протягом 2009-2013 років і тільки недавно змогли проаналізувати дані. Середній вік учасників, з яких 60,4% були жінки, становив 73,2 року.

Допоможе активний спосіб життя

Протягом першого періоду експерименту, який тривав 42 місяці, у 6% учасників розвинулося недоумство. Добровольців розділили на чотири групи залежно від їхнього способу життя: неактивні, недостатньо активні, активні та дуже активні.

Як виявилося, за час проведення дослідження у високоактивних учасників ризик знизився на розвиток деменції знизився на 28%, в активних учасників – на 20%, у неактивних – на 10%. При цьому ні вік, ні супутні захворювання не мали значення.

– Легка фізична активність на відміну від повної сидячої поведінки може призвести до зниження ризику деменції, – наголосив професор медичного коледжу Університету Йонсе (Корея) Бойунг Джунг.