Відмова від сніданку може спричинити атеросклероз: дослідження

Дата створення: Сьогодні, 14:35
Дата оновлення: 11 січня, 16:55
Отказ от завтрака может спровоцировать возникновение атеросклероза: исследования фото

Кардіологи пояснили, чому ранкове прийняття їжі необхідне для здоров'я

Смертельна загроза

Дослідники за допомогою комп'ютерного опитування оцінили харчові звички 4052 чоловіків та жінок, які не мали хвороб серця або нирок. І попросили їх оцінити кількість калорій, спожитих уранці.

Виявилося, що 27,7% респондентів віддавали перевагу поживному сніданку, 69,4% – низькокалорійному, сніданку, а 2,9% пропускали його. Як показали результати, у порівнянні з тими, хто завжди снідав, в учасників другої та третьої груп виявилася вища схильність до виникнення атеросклерозу. А це може стати причиною багатьох порушень мозкових тканин, до інсульту. При цьому більшість респондентів другої та третьої групи мали проблеми з вагою, страждали на гіпертонію і були схильні до інсулінорезистентності.

Погана звичка

Вчені, результати досліджень яких опубліковано в Журналі Американського коледжу кардіології, показують: ті, хто снідають, відрізняються міцним здоров'ям серцево-судинної системи, що допомагає їм підтримувати в нормі вагу та рівень холестерину в крові. І навпаки.

– Люди, які регулярно пропускають сніданок, схильні до серцевих захворювань. Щоб знизити ризик їх виникнення, їм достатньо відмовитись від цієї своєї звички, – сказав автор дослідження, директор медичного центру Mount Sinai Heart Валентин Фустер.