SARS-CoV-2 спричинює рубцювання ниркової тканини: дослідження

Дата створення: Вчора, 15:37
Дата оновлення: 11 січня, 16:58
SARS-CoV-2 приводит к рубцеванию почечной ткани: исследование фото

Вчені з Німеччини та Нідерландів встановили, що важкий гострий респіраторний синдром, спричинений коронавірусом, інфікує нирки та сприяє утворенню рубців на їх тканинах

Відомо, що коронавірус може завдати серйозної шкоди здоров'ю людині, у тому числі і її ниркам. Але що відбувається із цими внутрішніми органами внаслідок цієї небезпечної інфекції, досі залишається неясним.

І тільки недавно європейські вчені, дослідивши тканину нирок пацієнтів, що надійшли у відділення інтенсивної терапії з COVID-19, виявили у них рубцювання тканин нирок, чого не спостерігалося в інших тяжких хворих з легеневою інфекцією без COVID-19.

Щоб встановити причину ураження внутрішніх органів, дослідники культивували в лабораторії міні-нирки, так звані органоїди, та інфікували їх SARS-CoV-2. Вивчивши безпосередній вплив вірусу на клітини нирок, медики виявили рубцювання органоїдів нирок та відповідні фактори, що сприяють цьому процесу.

Дослідження опубліковані у журналі Cell Stem Cell.

Результати дослідження підтверджують і інше, раніше проведене в США, в якому повідомлялося про зниження функціональності нирок більш ніж у 90 000 пацієнтів, які важко перенесли COVID-19. Лікарі пов'язують це з впливом вірусу SARS-CoV2, який викликає рубцювання тканин.

– У ході нового експерименту ми встановили, що незалежно від імунітету людини, коронавірус призводить до пошкодження клітин нирок, – наголосив один із дослідників Джітське Янсен.