Висипання на обличчі свідчать про захворювання печінки: лікарі

Дата створення: 29 грудня, 11:27
Дата оновлення: 11 січня, 17:08
Высыпания на лице свидетельствуют о заболеваниях печени: врачи фото

Печінка – надзвичайно важливий орган, який має детоксикаційну функцію: він виводить токсини з крові, підтримує гормональний баланс та виробляє білки плазми. Однак для печінки характерна фільтрація сенсорної інформації, тобто вона не болить сама по собі. Через це її захворювання складно діагностувати на ранній стадії. А це небезпечно не лише для здоров'я, а й для життя людини. Ось чому їх необхідно якомога раніше діагностувати. І зробити це можна… по обличчю

Жовтяниця – найбільш характерний симптом хворої печінки. Шкіра набуває жовтого відтінку через підвищення рівня білірубіну в крові. А це може вказувати на стеатоз, цироз печінки та гепатит B або C.

Сверблячка, як на обличчі, так і по всьому тілу, може проявлятися по-різному: іноді у вигляді легкого свербежу, іноді у вигляді постійної сверблячки. Виною тому підвищення токсичних жовчних кислот в епідермісі. Як правило, такий симптом характерний для холестазу, цирозу, лямбліозу, гепатиту С та ін.

Тонка шкіра. У людей із захворюванням печінки, особливо на запущеній стадії, структура шкіри змінюється. Вона стає тонкою, ніжною та зморшкуватою.

Жовті кола або ксантелазми, як правило, з'являються навколо очей і вказують на порушення ліпідного обміну.

Коричневі плями на шкірі, як правило, спостерігаються при гемохроматозі, який характеризується надлишковим вмістом заліза. В разі пелагри, або еритеми Ломбарда, на тілі можуть з'явитися пухирі. А еритема, яка є одним із симптомів гепатиту В, зазвичай супроводжується кропив'янкою та пухлиною.

Мимовільні гематоми та синці можуть бути одним із проявів алкогольного отруєння печінки. Якщо вони з'являються по всьому тілу, це говорить про серйозні пошкодження органу.