Протизапальні препарати не усувають біль у спині: вчені

Дата створення: Сьогодні, 12:25
Дата оновлення: 11 січня, 17:27
Противовоспалительные препараты не устраняют боль в спине: ученые фото

Вони ледь перевершують ефект плацебо

Ризик ускладнень

Фахівці Інституту глобальної охорони здоров'я імені Джорджа у Сіднеї (Австралія) проаналізували 35 досліджень. У них прийняли участь понад 6 000 осіб, яким були призначені нестероїдні протизапальні препарати (НПЗП). Терапія виявилася успішною лише для кожного шостого респондента. Але при цьому виникали такі серйозні ускладнення, як виразка шлунка та кровотеча.

– Застосування протизапальних ліків у два з половиною рази збільшує ризик виникнення побічних ефектів у порівнянні з плацебо, – пишуть керівники дослідження Мануела Феррейра та Густаво Мачадо.

Результати досліджень опубліковано у медичному журналі Annals of the Rheumatic Diseases.

Допоможе заряджання

Цими ж вченими два роки тому було проведено аналогічне дослідження. Тоді вони вивчили знеболювальні препарати групи анілідів. І довели, що парацетамол, який лікарі призначають при болях у хребті, має слабку лікувальну дію, але при цьому майже вчетверо збільшує частоту дисфункції печінки.

На думку експертів, третя група препаратів, опіоїди, є більш ефективною у порівнянні з НПЗП. Але вони викликають ще більш серйозні побічні ефекти, що змусило багатьох пацієнтів відмовитися від них.

– Все це вказує на необхідність створення досконаліших методів лікування, – стверджують аналітики.

І радять усім звернути увагу на прості профілактичні засоби: вибирати до душі не інтенсивні фізичні навантаження, робити вранці зарядку. А у разі появи болю звернутися до фізіотерапії.