COVID-19: відкриті захисні властивості селену проти коронавірусу

Дата створення: 05 січня, 12:22
Дата оновлення: 11 січня, 18:22
COVID-19: открыты защитные свойства селена против коронавируса фото

Про це свідчать дослідження вчених Міжнародного університету Флориди (США).

Маленький союзник

Захисну дію селену проти коронавірусу SARS-CoV-2 вчені пояснюють тим, що цей незамінний для організму мікроелемент після важкого перенесеного людиною гострого респіраторного синдрому знижує апоптоз клітин та агрегацію тромбоцитів. Підвищений рівень окисного стресу, який спостерігається при патогенезі легеневих захворювань, зазвичай буває у пацієнтів з тяжкою формою COVID-19. І більшість запалень при тяжкій формі COVID-19 виникає, коли SARS-CoV-2 намагається заразити ендотеліальні клітини.

Проведені дослідження показали, що у разі застосування селеніту натрію запалення легень у пацієнтів зменшувалося, а дихання – покращувалося.

Результати дослідження опубліковані у журналі «Міжнародному журналі молекулярних наук».

Світові зв'язки

На жаль, конкретних даних про взаємозв'язок селену та COVID-19 небагато. Проте китайським вченим вдалося встановити, що пацієнти з коронавірусом, в чиєму волоссі містився високий рівень селену, йшли на одужання швидше, ніж ті, у кого відзначався його дефіцит.

Південнокорейські лікарі виявили, що 42% пацієнтів із COVID-19 відчували дефіцит селену. І чим сильніше його рівень у крові знижувався, тим важче протікала хвороба.

Аналогічне дослідження провели й німецькі лікарі. Вони вивчили рівень селену у сироватці крові пацієнтів, які перенесли COVID-19. Як виявилося, вони вищий вміст селену, ніж у тих, хто помер від цього захворювання.

Автори вказують на важливість селену для організму та радять підтримувати його на належному рівні.