Лікар пояснив різницю між третьою дозою і бустером

Дата створення: 05 січня, 13:52
Дата оновлення: 11 січня, 18:16
Врач объяснил разницу между третьей дозой и бустером фото

Центри США з контролю та профілактики захворювань (CDC) рекомендують провести ревакцинацію, якщо з моменту другої дози вакцини COVID-19 минуло пів року

Потрійний захист

На відміну від здорових людей, чий захист від вакцини почав слабшати через шість місяців, третю дозу давно рекомендує зробити пацієнтам з ослабленим імунітетом. Адже, згідно з дослідженнями, навіть повна вакцинація не захищає їх проти COVID-19. Ось чому третю дозу вважають частиною початкової серії і вводять через вісім тижнів після другої.

– Незалежно від того, здорова людина чи ослаблена, вона все одно потребує ревакцинації. Адже вона забезпечує додаткову підтримку імунітету і не дозволяє заразитися новими штамами, наприклад, «Омікроном», – стверджує доктор медичного університету Чикаго Емілі Лендон.

Обережність не завадить

Проводити ревакцинацію можна як за допомогою третьої дози, так і бустерних уколів. Різниця між ними невелика. Третю дозу призначають для кращого захисту від інфекції, а бустерні уколи – для посилення імунітету, що слабшає з часом.

– Бустерні дози не обов'язково мають відповідати оригінальним вакцинам, які отримали пацієнти. Але CDC радить вибирати вакцини від Moderna або Pfizer. Виняток становлять лише 16-17-ні молоді люди, які отримали вакцину Pfizer. Їм слід отримувати лише бустерну дозу Pfizer, – пояснив професор Емілі Лендон.

Чи означає це, що ревакцинація є найкращим захистом від COVID-19? Як показали проведені дослідження, більшість учасників, які мали будь-яку імунну відповідь на перші дві дози, після третьої відчули себе краще. Однак це зовсім не означає, що слід відмовитися від додаткових запобіжних заходів. Слід як і раніше носити маску обличчя та уникати місця скупчення людей.