Когнітивні здібності малюків: як на них впливає пандемія Соvid-19

Дата створення: 02 вересня, 15:09
Дата оновлення: 20 квітня, 23:38
Когнитивные способности малышей: как на них влияет пандемия Соvid-19 фото

Дослідження виявили зниження когнітивних здібностей маленьких дітей, народжених в період пандемії коронавірусу.

Під час дослідження на тему «Вплив пандемії COVID-19 на когнітивний розвиток дітей в ранньому віці: перші висновки. Поздовжнє обсерваційне дослідження здоров'я дитини», яке було опубліковано 11 серпня 2021 р. вчені порівняли рівень когнітивних здібностей малюків у США, народжених до періоду пандемії Covid-19 та після.

Учасниками дослідження стали 672 дитини, серед яких 308 дітей народилося до січня 2019 р., а 176 - в період з січня 2019 по березень 2020 рр. та ще 188 дітей, народжених після липня 2020 р.

За підсумками проведеного моніторингу, середній показник рівня IQ дітей склав до 78. Хоча ще до початку пандемії, рівень IQ у американських дітей такого ж віку не був нижчим за 100.

Фактори впливу.

За думку вчених на рівень конгнітивних здібностей дітей, народжених після пандемії більший вплив справляло на саме захворювання, а викликаний ним стрес, який відчували їхні батьки.

Зокрема на думку авторів роботи, які проаналізували історії життя досліджуваних дітей і їх батьків, простежувалася чіткий зв'язок між рівнем життя батьків, умовами їх проживання, рівнем стресу та не інтелектуальними, вербальними і руховими здібностями дітей. Чим загальні умови проживання батьків були кращими, тим вищим був рівень когнітивних здібностей у дітей цих батьків.

Вчені звертають особливу увагу на важливість внутрішньоутробного розвитку дітей, на яке великий вплив має психологічний стан матері дитини та умов її проживання.

На думку авторів дослідження, тривожність та депресивні настрої мами можуть мати негативний вплив на її дитину і приводити до затримки моторного, когнітивного і поведінкового розвитку. Такі процеси викликає гормон стресу кортизол.

Довідково:

Когнітивні здібності - це вміння людини приймати, обробляти, аналізувати та запам'ятовувати інформацію, що надходить із зовнішнього світу.

У дітей, народжених під час пандемії коронавірусу, фіксуються нижчі когнітивні здібності і рівень IQ, ніж до пандемії.

«МП» раніше вже писала, що дослідження британських та американських вчених виявили зниження когнітивних здібностей дорослих пацієнтів, що перехворіли Сovid-19.