ВООЗ: хворим на коронавірус не варто скорочувати час ізоляції

Дата створення: 06 січня, 15:47
Дата оновлення: 11 січня, 18:27
ВОЗ: больным коронавирусом не стоит сокращать время изоляции фото

Через два роки пандемії у багатьох країнах значно зменшили час ізоляції пацієнтів із COVID-19. Так, у США до п'яти днів, у Великій Британії, Франції та Японії – до десяти днів. І лише уряд Німеччини, Йорданії та Бразилії дотримуються рекомендованого Всесвітньою організацією охорони здоров'я (ВООЗ) 14-денного періоду ізоляції.

Мінімальні порушення загрожують великим ризиком

Виконавчий директор Програми ВООЗ з надзвичайних ситуацій у галузі охорони здоров'я доктор Майкл Райан, виступаючи на пресконференції, зауважив, що перші симптоми після зараження виявляються через шість днів після інфікування.

– Якщо хворі скоротять час карантину, то, можливо, деякі стануть переносниками небезпечного штаму. Таке мінімальне порушення може завдати великої шкоди економіці та всьому суспільству, – наголосив експерт.

Що змінить «Омікрон»?

Фахівці Центрів з контролю та профілактики захворювань США (CDC) говорять, що перехід з десятиденного карантину до п'ятиденного був викликаний швидким поширенням нового коронавірусу «Омікрон». А перші його симптоми виявлялися вже за три дні.

– Ці дані не певні, адже штам «Омікрон» поки що погано вивчений. А випадки його прояву були зафіксовані у молодих людей, які не мали проблем зі здоров'ям. Але, як перенесуть його літні, поки що важко сказати, – застеріг Майкл Райан.

Люди дотримуються правил

Управління національної статистики Великобританії проаналізувало поведінку 895 осіб, які перебували на самоізоляції після того, як вони виявили позитивний результат на ПЛР-тест.

Як виявилося, 74% дотримувалися вимог протягом усього періоду самоізоляції. При цьому кожен четвертий (25%) іноді її порушували: виходили з дому чи приймали гостей.

– Більшість хворих дотримуються правил самоізоляції, хоча вона негативно відбивається на психіці. Однак, коли йдеться про здоров'я, люди готові миритися багато з чим, – зауважив керівник відділу аналізу державних послуг в Управлінні національної статистики Тім Гіббс.