COVID-19: пробіотик захищає від тяжких ускладнень коронавірусу

Дата створення: 10 січня, 10:36
Дата оновлення: 11 січня, 18:37
COVID-19: пробиотик защищает от тяжелых осложнений коронавируса фото

Згідно з даними дослідників Дьюкського університету (США), лактобактерії рамнозус GG (LGG) дозволяють знизити ймовірність інфікування при спілкуванні з хворими, які перенесли COVID-19

Ефективний засіб…

Фахівці вважають, що проти пандемії COVID-19 можна використовувати не лише вакцинацію, а й інші безпечні та ефективні засоби. Так, наприклад, завдяки пробіотикам можна зменшити сприйнятливість організму до вірусів інфекції. Адже вони позитивно впливають на мікробіоту кишківника, що відбивається на імунітеті.

Недавнє дослідження показало, що профілактика за допомогою одного з найвивченіших бактеріальних штамів LGG допомагає зупинити розвиток інфекцій верхніх та нижніх дихальних шляхів, полегшити перебіг вентиляторно-асоційованої пневмонії та навіть знизити ризик зараження сепсисом у немовлят. Такі пробіотики можуть широко використовуватися в країнах з низьким рівнем доходу, особливо в тих, які не отримали вакцини.

… проти всіх пандемій

Вчені під керівництвом доктора Пола Е. Вішмайера та Хелен Танг провели експеримент, у якому взяли участь 182 особи. Усі вони протягом тижня спілкувалися з домашніми, які перенесли коронавірус. Респондентів умовно поділили на дві групи: протягом 28 днів частина з них отримували пробіотики, частина – плацебо. Після цього у всіх взяли аналізи на мікробіоми.

Результати показали, що ті, хто приймали пробіоітики, були менше схильні до симптомів COVID-19, ніж ті, хто отримував плацебо. Це підтверджує, що LGG дозволяють забезпечити захист від розвитку коронавірусної інфекції. І в разі зараження (за умови їх введення в організм після інфікування) не допускають тяжких ускладнень.

– Нашу кишкову мікрофлору можна розглядати як незамінний засіб боротьби з COVID-19, а також з потенційно іншими пандемічними захворюваннями в майбутньому, – наголошують вчені.