ВООЗ: рак шийки матки буде ліквідовано до 2030 року

Дата створення: 10 січня, 12:07
Дата оновлення: 11 січня, 18:35
ВОЗ: рак шейки матки будет ликвидирован к 2030 году фото

Смертність від нього займає сьоме місце серед найпоширеніших видів онкологічних захворювань у жінок

За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ), у 2020 році рак шийки був діагностований у 604 000 жінок, більш як половина з яких (340 000) померли.

У 2018 році майже 90% смертельних випадків було зафіксовано у країнах із середнім та низьким рівнем доходу. Це призвело до того, що багато пацієнток не змогли вчасно звернутися за медичною допомогою та отримати адекватне лікування. При цьому в розвинених країнах, де добре розвинена система скринінгу, такий діагноз є досить рідким. На думку представників ВООЗ, це захворювання, як і деякі інші, показує глобальну нерівність, а також ту форму раку, яку можна усунути.

Згідно з даними міжурядової організації під егідою ВООЗ, Міжнародного агентства з вивчення раку (IARC), раку шийки матки можна запобігти за допомогою вакцинації та скринінгу на передракові ураження.

Для ліквідації цього захворювання у ВООЗ визначили глобальну стратегію. Згідно з нею, 90% дівчаток віком до 15 років необхідно вакцинувати проти вірусу папіломи людини. 70% жінок профілактично оглядати спочатку до 35 років, а потім ще раз – до 45 років. І 90% жінок, у яких діагностовано це захворювання, мають отримати належне лікування. Все це, на думку експертів, дозволить ліквідувати рак шийки матки у всьому світі до 2030 року.