Вчені пояснили, чому зміна погоди викликає головний біль

Дата створення: 10 січня, 18:45
Дата оновлення: 10 січня, 18:47
Ученые объяснили, почему изменение погоды вызывает головную боль фото

У 2015 році японські дослідники проаналізували результати продажу ліків проти головного болю. Як виявилося, попит на них зростав у ті дні, коли через зміни погодних умов падав барометричний тиск

Перепади тиску

На думку аналітиків, є кілька причин такої метеозалежності. По-перше, зміни атмосферного тиску відбивається на носових пазухах, що може призвести до запалення та болю, наприклад, у лобі, між очима, спині тощо.

Другою причиною може бути вплив тиску на кровообіг у цереброваскулярній системі, яка контролює кровообіг навколо голови. У кровотоку є рецептори, що активуються, коли кровоносні судини сильно розширюються. І вони застерігають про це болем.

Зміна тиску – не єдиний фактор, який може сприяти нездужання. Третьою причиною появи болю є висока вологість повітря. Вона може збільшити кількість слизу, що виробляється слизовою оболонкою носових пазух для уловлювання алергенів та пилу. Це своєю чергою викликає запалення та біль у носових пазухах.

Допоможи собі сам

Найпростіше прийняти знеболювальні таблетки. Але варто подумати й про інші способи покращення самопочуття.

Негода, як правило, змушує залишитися вдома. Але багатогодинне дозвілля на дивані або біля комп'ютера може тільки посилити біль. Адже в такому положенні погіршується постава!

  • Невелика фізична активність допоможе мінімізувати біль.

Не забувайте про збалансоване харчування та водний режим. Вони допоможуть зняти запалення! Спробуйте посилено пожувати, наприклад, жувальну гумку. Це дозволить вирівняти тиск у носових пазухах через рот, ніс та Євстахієву трубу та зменшити головний біль.