Стало зрозуміло, чому молоді люди човгають ногами: вчені

Дата створення: 11 січня, 11:53
Дата оновлення: 11 січня, 11:54
Стало понятно, почему молодые люди шаркают ногами: ученые фото

Згідно з дослідженням, опублікованим у журналі Scientific Reports, виною тому – брак сну

Експерти Массачусетського технологічного інституту у Бостоні (США) провели експеримент, у якому взяли участь студенти коледжу. Їм запропонували протягом двох тижнів докладно описувати всі свої денні заняття та заповнювати щоденник сну.

Вчені також проаналізували кілька тренувань, під час яких респонденти займалися на біговій доріжці. Експерти досліджували, як повноцінний нічний відпочинок та безсоння відбиваються на темпі ходьби. Як виявилося, що менше учасники спали в ніч перед тренуванням, тим менш впевненим ставав їхній крок.

Проведені раніше дослідження показали, що позбавлення сну сильно впливає когнітивні здібності людини, отже, і його розумові здібності.

– З наукового погляду досі не було ясно, чи може недосипання вплинути на дії, які ми практично виконуємо без діла, такі як ходьба, – каже керівник дослідження Германо Кребс.

На щастя, за його словами, недосипання можна надолужити. Це особливо важливо для тих, хто працює в нічну зміну та хронічно недосипає. До того ж відновити втрачений сон можна, наприклад, у вихідні. Це допомагає не лише відпочити, а й відновити рухливість у рухах.

Читайте також: Когнітивні здібності малюків: як на них впливає пандемія Соvid-19