У США вперше в історії здійснили пересадку серця від свині до людини

Дата створення: 12 січня, 15:23
Дата оновлення: 12 січня, 15:26
В США впервые в истории совершили пересадку сердца от свиньи к человеку фото

7 січня 2022 року лікарі Медичного центру Університету Меріленду (США) провели унікальну операцію

«Це – постріл у темряві»

На подібну трансплантацію медики зважилися після того, як на неї було отримано спеціальний дозвіл Управлінням з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів та медикаментів (FDA). У 57-річного пацієнта, Девіда Беннетта-старшого, було діагностовано серцеве захворювання в термінальній стадії, яка передує клінічній смерті. Тому він був визнаний непридатним для пересадки серця від донора.

– Це було: або померти, або зробити трансплантацію. Я хочу жити. Знаю, що це постріл у темряві, але це мій останній вибір, – за день до операції сказав Девід.

І висловив надію якнайшвидше встати з ліжка після того, як він одужає.

«Просто не вистачає сердець»

– Така проривна операція дозволяє надалі вирішити проблему дефіциту донорських органів. Просто не вистачає сердець, щоб допомогти всім хворим, – сказав доктор медичних наук Бартлі П. Гріффіт, який проводив пересадку серця від генномодифікованої свині до людини, повідомляє сайт WebMD.

Згідно зі статистикою донорства органів Sharing Organ Donation Statistics, сьогодні понад 106 000 пацієнтів очікують надходження донорських органів. У 2021 році 40 000 хворим було перенесено операції з трансплантації, з них – близько 3 80 серцевим хворим. За даними Управління ресурсів та служб охорони здоров'я США, щороку такі відстрочки надання необхідної медичної допомоги призводять до смерті 17 пацієнтів.

Медики сподіваються, що ксенотрансплантація – імплантація органу від одного виду іншому – дозволить заповнити дефіцит органів та продовжити життя людям, які їх потребують.

Читайте також: Кабінет Міністрів України збільшив витрати на трансплантацію органів на 90 млн гривень