Під час самоізоляції жінки стали більше розмовляти телефоном: дослідження

Дата створення: 13 січня, 11:46
Дата оновлення: 13 січня, 11:48
Во время самоизоляции женщины стали больше разговаривать по телефону: исследование фото

Чоловіки виявилися більш нетерплячими

Співрозмовників поменшало

Вчені Віденського наукового центру складності (CSH) проаналізували телефонні дані, надані найбільшими операторами країни, за перший рік самоізоляції 2020 року, коли потреба спілкування сильно зросла.

– Нас цікавило, наскільки люди терпимо ставляться до запропонованих урядом заходів щодо боротьби з Covid-19. І коли ми проаналізували результати, то побачили сильні відмінності у поведінці між чоловіками та жінками, – пояснив один з авторів дослідження Тобіас Райш, передає італійське інформаційне агентство АНСА.

Справедливим твердженням для обох статей стало те, що і чоловіки, і жінки дзвонили довше, але говорили з меншою кількістю людей, ніж зазвичай: коло контактів звужувалося.

Щирі бесіди

Гендерні відмінності полягали у тривалості розмов. Жінки спілкувалися з подругами в 1,5 раза довше, ніж до кризи, що на 140% вище. Коли ж жінки дзвонили чоловікам, їх розмови перевищували звичну тривалість лише на 80%. Між собою чоловіки були ще коротшими: їх розмови збільшилися лише на 66%.

Очевидно, нагадують дослідники, це пов'язано з тим, що жінки схильні вибирати активні стратегії, щоб упоратися зі стресом, наприклад, вести довгі розмови до душі. До того ж чоловіки навіть під час самоізоляції намагалися пересуватися. А коли всі заборони було знято, швидше, ніж жінки, повернулися до своєї звичайної мобільності.

Дослідження було опубліковано на порталі Scientific Reports.

Читайте також: Чоловіки на лікування мігрені витрачають більше грошей, ніж жінки