Лікарі пояснили, чому фрукти та овочі можуть стати засобом від безсоння

Дата створення: 13 січня, 13:39
Дата оновлення: 13 січня, 13:40
Врачи объяснили, почему фрукты и овощи могут стать средством от бессонницы фото

За даними Всесвітньої організації здоров'я (ВООЗ), понад 15% мешканців землі не обходяться без снодійного. При цьому медики дедалі більше схиляються до думки, що найкращий спосіб упоратися з безсонням – це переглянути свій раціон

– Дієта, що містить багато фруктів та овочів, а також бобові та темний цілозерновий хліб, сприяє повноцінному нічному відпочинку, – наголосила професор медицини харчування в Колумбійському університеті в Нью-Йорку Марі-П'єр Сент-Онж, цитує портал ANSA.it.

Це підтверджує дослідження, проведене у 2018 році вченими Університету Лідса (Великобританія). У ньому взяло участь 1612 добровольців. Усім їм запропонували протягом чотирьох років їсти фрукти та овочі та записувати свій режим дня. Виявилося, що ті, які щодня з'їдали овочів та фруктів менш як на 24 грами, спали менш як сім годин на добу, у той час, як решта, необхідні сім-вісім годин.

Крім клітковини, за словами Марі-П'єр Сент-Онжі, з безсонням допомагають впоратися й бобові, у тому числі сочевиця і нут. А сприятливий вплив середземноморської дієти лікар пов'язує з триптофаном – амінокислотою, яку організм використовує для вироблення гормону сну мелатоніну.

Повний огляд проведених обстежень з цієї теми опубліковано у журналі Annual Review of Nutrition.

Читайте також: Споживання клітковини та горіхів допомагає уникнути глаукоми: офтальмологи