COVID-19: носіння медичних масок для обличчя робить привабливими для протилежної статі: дослідження

Дата створення: 14 січня, 14:58
Дата оновлення: 19 січня, 15:01
COVID-19: ношение медицинских масок для лица делает привлекательными для противоположного пола: исследование фото

Вчені Кардіффського університету (Велика Британія) провели експеримент, у якому запропонували 43 учасницям оцінити привабливість чоловіків на знімках. Їм показали два види фотографій: на одних чоловіки були у медичних масках, які частково закривають обличчя, а на інших – без них.

Як виявилося, респондентам більш сподобалися чоловіки у медичних масках. Причому більш ті з них, які були в хірургічних масках, а не простих.

Психолог університету, доктор Майкл Льюїс пояснив це тим, що за час пандемії COVID-19 переваги людей змінилися. Адже до неї вважалося, що маски роблять людину менш привабливою.

– Це пов'язано з тим, що ми звикли бачити медичних працівників у синіх масках. І тепер людей у них сприймаємо як максимально співчутливих до бід інших. До того ж ми відчуваємо себе вразливими, якщо з якоїсь причини не можемо вдягнути маску. Адже в такому разі відчуваємо до себе насторожене ставлення з боку оточення, – сказав доктор Майкл Льюїс, пише портал Dailymail.

Такого висновку дійшли та американські соціологи, які вже чоловіків попросили оцінити привабливість жінок у медичних масках і без них. Більшість учасників експерименту обрали перших.  Можливо, так вони відчувають велику надійність партнерок, які думають про здоров'я як своє, так і навколишніх.

Результати англійських учених опубліковані у журналі «Принципи та наслідки когнітивних досліджень» (Cognitive Research: Principles and Implications).

Читайте також: Застуда захищає від COVID-19