Через сильний смог лондонців попросили не займатися спортом на свіжому повітрі

Дата створення: 17 січня, 12:20
Дата оновлення: 17 січня, 12:29
Из-за сильного смога лондонцев попросили не заниматься спортом на свежем воздухе фото

Рівень забрудненого повітря вперше за чотири роки досяг максимального рівня

Минулої п'ятниці Служба прогнозування забруднення повітря UK-AIR, яка перебуває у віданні Державного департаменту навколишнього середовища, продовольства та сільського господарства (DEFRA), на своїй сторінці у Twitter попередила про високе зараження повітря Лондона. Його рейтинг становив 10/10.

– Очікується сильний смог, який викликаний тим, що через безвітряну погоду протягом кількох днів відбувалося накопичення викидів від будівель та транспорту у повітря, – пояснив засновник компанії Clean Air Саймон Біркетт.

Особливо постраждав центр столиці Великої Британії. Екологи відзначили, що в атмосфері відзначалася висока концентрація твердих частинок діоксиду азоту та озону, які надходили у повітряні шари разом із вихлопними газами автомобілів. Це пов'язано з тим, що багато англійців все більш відмовляються від громадського транспорту і вважають за краще їздити на особистому. Раніше мер Лондона Садік Хан заявляв, що це може призвести до екологічної кризи, яка загрожує колосальним збиткам економіці.

Своєю чергою лікарі кажуть, що забруднення повітря за максимальною шкалою в першу чергу небезпечна для дорослих і дітей, які страждають на серцево-судинні або легеневі захворювання.

– Хворі на астму в ці дні можуть частіше використовувати інгалятор для полегшення симптомів. Тим, хто під час занять на свіжому повітрі відчують біль у горлі або кашель, від тренувань краще відмовитися, – радять фахівці.

Незважаючи на те, що з того часу рейтинг смогу опустився до позначки /10, а в деяких районах і до 7 балів, експерти радять дотримуватися цих правил.

Читайте також: Чим вище забрудненість повітря, тим вищий ризик деменції: вчені