Експерт назвав 3 шкідливі звички, які пришвидшують старіння шкіри

Дата створення: 18 січня, 11:29
Дата оновлення: 19 січня, 15:15
Эксперт назвал 3 вредные привычки, которые ускоряют старение кожи фото

Доктор медичних наук, біотехнолог Медичного університету Лодзі (Польща) Катажина Вечорек-Шукала пояснює, що губить молодість обличчя

Куріння

Шкіра більшості курців не тільки на обличчі, а й узоні декольте та плечей виглядає набагато старшою, ніж у тих, хто не курить. Чому? Річ у тім, що нікотин — основний компонент тютюнової суміші — звужує у зовнішніх шарах шкіри кровоносні судини. І вони транспортують менше кисню та поживних речовин та повільніше виводять шкідливі метаболіти.

Ослаблення кровообігу призводить до так званого земляного кольору обличчя. А регулярне куріння погіршує оновлення колагену та еластину — основних будівельних блоків шкіри, які відповідають за її пружність. У поєднанні з характерною мімікою, що супроводжує куріння сигарети, — витягування губ у «носик», примружування очей — це призводить до набагато швидшого утворення зморшок і борозен навколо рота і повік.

Недостатній питний режим

Фахівці радять щоденно випивати 2–3 л води. Це сприяє зволоженню організму і забезпечує баланс усіх метаболічних процесів.

Нестача вологи відображається на обличчі та супроводжується сухою і схильною до лущення шкірою з широкими порами. Якщо рівень рідини, що надходить в організм, буде постійно зменшуватися, шкіра втратить свій природний тон, стане сірою і втомленою. Зневоднена шкіра також схильна до утворення численних зморшок — не лише мімічних, а й так званих масажних ліній обличчя.

Неповноцінний сон

Організму для відновлення потрібен здоровий сон тривалістю 7–9 годин на добу. Неповноцінний нічний відпочинок протягом тривалого часу може призвести до збільшення вироблення гормону стресу — кортизолу. А порушення процесів природної регенерації загрожує посиленням окисного стресу, що негативно впливає на стан шкіри. Вільні радикали, котрі утворилися, можуть пошкодити колагенові та еластинові волокна, що призведе до передчасного утворення зморшок на обличчі.

Читайте також: Лікарі назвали 5 недорогих продуктів, які дозволяють якнайдовше зберегти молодість