Вакцина проти меланоми пройшла успішне випробування першої фази

Дата створення: 06 вересня, 12:21
Дата оновлення: 20 квітня, 22:12
Вакцина против меланомы прошла успешное испытание первой фазы фото

Норвезька біотехнологічна компанія Ultimovacs анонсувала позитивні результати випробувань I фази своєї експериментальної вакцини проти раку UV1, яка випробовувалася в комбінації з пембролізумаб в якості терапії першої лінії при метастатичній злоякісній меланомі.

Відповідно до проведених досліджень, зменшення пухлини було очевидним у шести з 10 пацієнтів, що становить 60% об'єктивної відповіді. У трьох пацієнтів пухлини були зменшені до невизначеного рівня, що становить 30% повної відповіді. Ці рівні руйнування пухлини у відповідь на лікування комбінацією UV1 та пембролізумаб були аналогічні тим, які спостерігалися в першій когорті з 20 пацієнтів з того ж дослідження.

Загальний рівень вживання (РВ) через рік був більш високим в стабільним для обох когорт пацієнтів: 90% становив РВ у когорті 2 та 85% - у когорті 1. При цьому медіана виживання без прогресування (mPFS) не була досягнута в жодній з когорт на момент початку лікування. Протягом 12 місяців у пацієнтів, що приймали участь у дослідженні був відзначений позитивний результат, який вказує на те, що статус захворювання покращився або був стабільним, принаймні, у половини пацієнтів, що брали участь в обох частинах дослідження.

«Комбінація UV1-пембролізумаб має високий профіль безпеки і забезпечує незмінно високий рівень клінічної відповіді при запущеній меланомі», - вважає Йенс Бьyoрхейм, головний лікар Ultimovacs.

Уточнюється, що дослідження ще триває і, як було оголошено раніше, підсумкові дані про 2-річному спостереженні за першою групою пацієнтів, як і раніше очікуються в 4-му кварталі 2021 р.

«МП» нещодавно також писала про те, що згідно з проведеним дослідженням, ризик розвитку раку у пацієнтів, які приймають статини, був на 16% менший.