За час пандемії в Америці посилилася криза ожиріння: дослідження

Дата створення: 24 січня, 10:05
Дата оновлення: 24 січня, 10:13
За время пандемии в Америке усугубился кризис ожирения: исследование фото

Майже половина американців набрали зайву вагу   

— Епідемія ожиріння була і до пандемії коронавірусу, але тепер це стало величезною проблемою, — заявив професор громадської охорони здоров'я в Університеті штату Нью-Мексико (США) Джагдіш Хубчандані, пише портал WebMD.

Хубчандані спільно з колегами опитали понад 3400 американців дорослих і виявилося, що 48% з них набрали вагу лише за перший рік пандемії, з березня 2020 року до квітня 2021 року. Найчастіше це були чоловіки середнього віку, які працювали повний робочий день і проживали в сільських місцевостях.

Дослідники також виявили, що з більшою ймовірністю набирали вагу ті респонденти, які страждали надмірною вагою до пандемії. Трохи менше – ті, хто мав дітей, і, нарешті, ті, хто був схильний до депресії або не перевіряли свою вагу протягом пів року.

— Більшість дорослого населення США страждають на хронічні захворювання, мають надмірну вагу або ожиріння, не дотримуються рекомендацій щодо фізичної активності або дотримуються нездорового режиму харчування з недостатнім споживанням фруктів та овочів, — висловив занепокоєння професор.

Попереднє дослідження вчених Університету штату Нью-Мексико показало, що пандемія викликала в американців нездорові звички у їжі, пов'язані зі стресом. І, за словами експерта, для певних груп населення ця проблема продовжує посилюватись.

Дослідження було опубліковано в січневому номері журналу «Діабет та метаболічний синдром: клінічні дослідження та огляди».

Читайте також: За час пандемії побільшало дітей з ожирінням: дослідження