Ромашка лікарська може спричинити алергію: лікарі

Дата створення: Вчора, 15:05
Дата оновлення: Вчора, 15:13
Лечебная ромашка может вызвать аллергию: врачи фото

Вона містить небезпечний алерген — ефірний компонент хамазулен

Природний лікар

Вважається, що ромашка дуже корисна, адже вона має релаксову, ранозагоювальну, протизапальну, в'яжучу та антибактеріальну властивості, а також стимулює обмін речовин у шкірі. Ромашковий чай покращує травлення та відтік жовчі у жовчовивідних шляхах. Настій з неї допомагає впоратися із безсонням.

  • Для приготування ромашкового чаю залийте пакет квітів окропом і дайте настоятися 3–5 хв.
  • Для настою 1 ст. л. свіжих або сухих квіток ромашки залийте склянкою гарячої води, після чого дайте настоятися 10–15 хв. Процідить і використовуйте внутрішньо або зовнішньо, наприклад, для промивання очей.

Обережно діти!

Лікарі попереджають: ромашка має протипоказання. Одним із активних компонентів ефірної олії ромашки є хамазулен. Він має масу переваг: допомагає зняти нервову напругу, сприяє загоєнню ран і опіків, знімає запалення в ротовій порожнині та інше. Проте хамазулен може стати причиною сильної алергічної реакції у хворих, які страждають нею, особливо у тих, хто не переносить пилок.

Крім того, ромашка може зменшити ефективність деяких ліків, наприклад використовуваних при лікуванні онкологічних захворювань. І, навпаки, збільшити дієвість інших медикаментів. Ось чому медики радять бути обережними у споживанні ромашкового чаю, особливо дітям. До того ж він, як і мед, може бути заражений ботулінічним токсином, що може спричинити харчове отруєння.

Читайте також: Чай з ромашки може знизити ризик розвитку цукрового діабету ІІ типу: дослідження