У батька трьох дітей лікарі виявили жіночі статеві органи

Дата створення: 25 січня, 10:46
Дата оновлення: 25 січня, 10:48
У отца троих детей врачи обнаружили женские половые органы фото

Десять років йому діагностували пахову грижу

67-річного чоловіка госпіталізували до Косова зі скаргами на опухання пахової грижі, яку йому ставили протягом десяти років. Пацієнт розповів також, що у цьому місці його турбує шишка: варто йому встати або закашляти, як вона збільшувалася, і згладжувалася, щойно він лягав. Як випливає з анамнезу, він народився з одним правильно розвиненим яєчком. Ніколи не скаржився на здоров'я та став батьком трьох дітей.

Лікарі вирішили видалити у хворого грижу, але під час операції виявили у нього «грушоподібну структуру», яка, як пізніше з'ясувалося, виявилася маткою. Також хірурги знайшли фаллопієву, або маточну, трубу та яєчко, до якого був прикріплений яєчник.

Пацієнтові був діагностований синдром стійкого Мюллерова протока (PMDS), при якому чоловік має також жіночі репродуктивні органи. Фахівці Приштинського університету в Косово описали цей унікальний випадок у журналі Urology Case Reports.

За даними Radio ZET, раніше вже були такі прецеденти. Так, бізнесмен Дуейн Волтерс став першим британським чоловіком, який переніс гістеректомію, або хірургічне видалення матки, після того, як у нього виявили PMDS. У Дуейна Волтерса підозрювали пухлину сечового міхура, тому що він страждав від крові у сечі. Оскільки він був підлітком, то також відчував менструальні спазми.

Читайте також: У США вперше в історії здійснили пересадку серця від свині до людини