COVID-19: на фертильність чоловіків впливає не вакцинація, а інфекція

Дата створення: 26 січня, 10:58
Дата оновлення: 26 січня, 11:05
COVID-19: на фертильность мужчин влияет не вакцинация, а инфекция фото

Sars-Cov-2 може мати тимчасовий негативний вплив на здатність запліднення

Такого висновку дійшли дослідники Школи громадської охорони здоров'я університету Бостона (США), які обстежили пари, які намагаються зачати дитину. Так, 2 126 жінок, які були відібрані для проведення експерименту з грудня 2020 року до вересня 2021 року у США та Канаді, розповіли про клінічні стани своїх партнерів. Вони вказали їхні соціально-демографічні дані, спосіб життя тощо.

Вчені зафіксували показники фертильності між партнерами, які отримали хоча б одну дозу вакцини. І виявили, що у невакцинованих учасників дані є практично ідентичними. Надалі, при отриманні аналізів, фахівці враховували кількість доз, виробників вакцини, регіон проживання та безпліддя в анамнезі. І не виявили несприятливих наслідків вакцинації для репродуктивної функції.

При цьому, як показали результати, чоловіки, у яких підтвердився тест на коронавірус, у попередні 60 днів мали нижчу фертильність у порівнянні з тими, хто ніколи не мав позитивного результату або був раніше. Це підтверджує попередні дослідження, згідно з якими коронавірусна інфекція негативно впливає на якість сперми та фертильність чоловіків.

— Багато людей репродуктивного віку серед можливих проблем із фертильністю назвали вакцинацію проти COVID-19. Але наше дослідження показує, що вона ніяк не впливає на здатність чоловіків до запліднення,  сказав провідний автор дослідження Амелія Весселінк, повідомляє італійське інформаційне агентство ANSA.

Результати дослідження опубліковано в Американському журналі епідеміології.

Читайте також: Чоловіки на лікування мігрені витрачають більше грошей, ніж жінки: дослідження