5 вправ, які допоможуть покращити пам'ять при деменції

Дата створення: 27 січня, 12:07
Дата оновлення: 27 січня, 12:13
5 упражнений, которые помогут улучшить память при деменции фото

Старе недоумство, або деменція, розвивається в результаті атрофії головного мозку у віці 65–85 років. Цей процес неможливо звернути назад, але можна відстрочити та трохи сповільнити, завдяки розумовим вправам

1. Залучите ліву руку

Робота лівою рукою допомагає тренувати праву півкулю мозку, яка відповідає за пам'ять, творчість та абстрактне мислення. Також добре виконувати нею такі прості повсякденні дії, як чищення зубів, розчісування волосся, витирання пилу зі столу тощо.

2. Грайте в «Угадайку»

Це, мабуть, найуніверсальніша забава, яку люблять і дорослі, і діти. Однак від людей похилого віку вона вимагає високої концентрації уваги та логіки, що добре позначається на роботі мозку.

3. Запам'ятовуйте вірші та пісні

Повторення слів знову і знову тренує пам'ять. Можна вивчити напам'ять твори нових авторів чи сучасні пісні. Це також допоможе зблизитися з рідними.

4. Полюбіть головоломки

Для хворих на деменцію найкраще підходять ігри, які вимагають запам'ятовування та передбачення наступних ходів. Це можуть бути настільні ігри чи нескладні головоломки.

5. Малюйте та ліпить

Художні роботи, у тому числі наклеювання фігур на папір, розфарбовування картинок «по номерах», ліплення із пластиліну, стимулюють роботу обох півкуль мозку, що підтримують творчість та логічне мислення.

Читайте також: Жінки живуть довше за чоловіків, але гірше: дослідження