Вчені відкрили гени, що впливають на тяжкість течії COVID-19

Тепер зрозуміло, чому в одних пацієнтів захворювання протікає безсимптомно, а в інших викликає пневмонію
Міжнародна компанія вчених обстежила понад 2000 хворих із коронавірусом, які перебували в реанімаційних відділеннях. Як виявилося, у всіх пацієнтів були виявлені гени, які впливають на тяжкість перебігу COVID-19 та підвищують ризик розвитку пневмонії.
Фахівці порівняли геноми хворих із геномами здорових людей. Виявилося, що у перших був такий ген, як TYK2, котрий сприяє агресивності імунних клітин, що провокує появу запального процесу. Також вчені виявили у 20% інфікованих групу генів, які руйнівно діють на інтерферон, молекулу, здатну побудувати захисний бар'єр проти вірусу Sars-CoV-2.
Вважається, що якщо організм виробляє мало інтерферону, який має антивірусну властивість, то це сприяє зараженню та перебігу хвороби у тяжкій формі. Здавалося, лікування їм має допомогти одужанню. Однак, за даними Всесвітньої Організації Здоров'я (ВООЗ), клінічні випробування терапії з використанням інтерферону при тяжкій формі коронавірусу виявилися практично марними. Тепер вчені намагаються заперечити це.
— Більшість тяжкохворих має дефіцит у виробленні інтерферону, тобто організм не здатен виробляти цю молекулу. Думаю, якщо почати приймати інтерферон у перші дні з початку захворювання, він буде працювати, бо дасть організму необхідні молекули, — сказав керівник дослідження, професор Університету Рокфеллера в Нью-Йорку Жан-Лоран Казанова. BBC News.
Відкриття опубліковано у журналі Nature.
Читайте також: Вчені розповіли, чому COVID-19 небезпечніший за грип: дослідження